Problem ze skopiowaniem plików z dysku zewnętrznego, Windows 8.1

Witam,

 

Mam problem ze skopiowaniem dużego (prawie 10 GB), spakowanego folderu z dysku zewnętrznego na dysk twardy w laptopie. Po podłączeniu dysku zewnętrznego laptop normalnie go widzi jako dysk bodajże “E”, kiedy chcę normalnie skopiować ten folder na Pulpit, wyskakuje informacja, że pliku prawdopodobnie nie ma już na tym dysku. Czy to może być problem z jakąś ochroną Windowsa, która blokuje tę operację, coś muszę odznaczyć w ustawieniach itp.? Dodam, że na laptopie z Win7 nie ma żadnego problemu, wszystko normalnie się kopiuje. Nie mam niestety kabla, aby połączyć 2 laptopy, bo rozumiem, że ten który mam do dysku zewnętrznego (micro B USB) nie pasuje?

Nie masz czasem antywirusa, który przyczepia się do owego folderu (a konkretnie jego zawartości)? Objaw pasuje - czasem tak się zdarza. Jako próba dojścia do źródła, wyłącz na czas kopiowania ochronę antywirusową i skopiuj folder.

 

Jeśli problem będzie występować nadal, będziemy myśleć dalej.

Niestety to nic nie dało. Dodam, że kiedyś miałem identyczny problem, z tym że spakowany folder składał się z 4 części po 3GB każda. Wtedy rozpakowałem to na laptopie z Win7, zgrałem na 4 pendrive’y, które potem włożyłem do laptopa z 8.1 i dało radę.