Problem ze skrotami do aplikacji

na poczatku był chaos - :stuck_out_tongue: i wywalilo mi po właczeniu kompa wszystkie aplikacje tzn byly to nie rozpoznawalne pliki ale ztym sobie jakos poradzilem

teraz mam problem dalej bo wszystko co jest skrotem tez nie jest rozpoznawalne nawet jak probuje cos zaistalowac to program dziala jak mu pokaze sciezke dostepu

ale juz IE nie dziala a operka tak

pomuzcie mi bo nic nie moge znalezc co z tym zrobic

rece mi juz opadaja - czyzby nowa instalka ?

dzieki z gory !!

Nie bardzo rozumiem. Czy te programy w ogóle działają i nie ze skrótów z pulpitu czy z Menu Startowego, ale czy działają po uruchomieniu ich z plików *.exe z folderu gdzie są zainstalowane? Przykładowo, czy jak klikniesz na C:\Program Files\Internet Explorer\IEXPLORE.EXE to urachamia się przeglądarka? Czy tylko ze skrótów się nie uruchamiają czy w ogóle? Nie bardzo rozumiem z tego Twojego posta i dlatego pytam.

programy ze srotow nie dziłaja, w Program Files w katalogach - działają, ale IE wogole nie dziala, choc jego ikona jest rozpoznawalna ! - dla tego własnie to jest troche skomplikowane do wyjasnienia

jak by co to udziele jescze innych informacji

Skoro masz błędne skróty to je usuń i zrób nowe. Przynajmniej do programów, które działają. Bo jeśli jakiś program nie działa, to go odinstaluj, wyczyść rejestr i zainstaluj od nowa.

wyczyscilem rejestr, powywalalem wszystkie skróty ale jak instaluje nowy program to jedyne miejsce gdzie go moge uruchomic to jego katalog bo wszedzie gdzie sa jego odnosniki inc nie dziala, nawet jak zrobie skot dokumentu tekstowego to tez nic nie ma - i to jest problem !