Problem ze skypeout

bardzo często lubię sobie pogadac ze skypeout, który ma połączenie półdarmowe z telefonami stacjonarnymi.

Dość często rozmawiam z międzymiastową, ale kiedy chcę parę słów zamienić, natychmiast po 3 - 4 minutach rozłącza mi się skype.

Podobno słyszałem że znajomi na skype, czy na gg, rozmawiają z zagranicą i nie mają takich kłopotów jakie ja mam.

Takiego samego zdania są ludzie na forum skype, też się żalą na ten komunikator. Pisałem już o tym do nich i na Onet i w j. angielskim do nich, oc prawda tam, ciężko mi było się z nimi dogadać z tego powodu, że nie znam specjalnie angielskiego, dlatego nic ich nie mogłem zrozumieć.

Ale rozmawiałem również z Onetem w tej sprawie, stwierdzili, że to może być przyczyna łącza, a także pobierania danych z internetu.

Chciałem nadmienić, że mało co pobieram jakieś dane z internetu, nie zbieram żadnych filmow, także specjalnie muzyki to samo nie zbieram.

Miałem ostatnio małe kłopoty z łączem w internecie, już mi zrobili, ale kłopoty ze skype nadal mi pozostaly, zwłaszcza, kiedy dzwonię na międzymiastową, a także wewnątrz komputera.

Wię podejrzem że to może być rowniez sprawa wewnętrzna komputera.

Ale jak tu kupić nowy, kiedy mnie nie stać na nowy.

Być może tu wchodzi sprawa technologii, której używają najnowszej, w ja mam nieco starszej generacji. Także nie ma co się dziwić, jeśli ktoś ma nieco starszy komputer.

Czy jest na to jakaś rada, bo myślałem, że tu też rolę odgrywa TP SA, która poinformowała ludzi o odłączaniu Neo od rozmów głosowych.

Ale otrzymałem wiadomośc, że to tyczy się użytkowników Neostrady, także mnie to nie tyczy. Jestem podłączony po sieć Kablową, także u mnie zasada po staremu.

Czy ktoś z was może wiedzieć coś na temat lepszych rozmów ze skypeout

Aby nie rozłączało mi rozmów

Ciekawa sprawa. Mój znajomy w Niemczech ma podobny problem. Też go rozłącza po pewnym czasie niezależnie od wersji Skype, ale on uzywa jakiegoś routera. Nie wiem czy to przypadkiem tutaj nie jest problem. Może jakieś ustawienia wygaszania łącza po pewnym czasie?

sam próbuję zmieniać wersję, ale to nic nie wychodzi.

Raz jest dobrze, drugi raz źle, jak to jest z tymi łączami?