Problem ze słuchawkami i kartą dźwiękową

(Rycerz131) #1

Otóż mam kartę dźwiękową Realtek HD audio (output jeśli jest to potrzebne). Mam zamiar nagrywać filmy z gier ( zagrajmy w ) czyli ze podczas grania mówię do mikrofonu, ale w tej karcie jest coś takiego jak stereo mix , otóż jeśli to wyciszę to mnie słychać przez mikrofon, ale nie słychać dźwięków gry np wybuchy itp. ale jak to będzie działało to mnie prawie nie słychać ,ale dźwięki z gry są słyszalne. Kolega doradził mi aby zainstalować sterowniki do tej karty . Znalazłem takie coś http://www.softmania.pl/program-1351-re ... ver.html#m , sciągnełem zainstalowałem i tu właśnie ten problem . Po zakończeniu instalacji komputer prosił mnie o uruchomienie ponowne komputera (jak to zawsze po zainstalowaniu sterowników). OK zrobiłem to . Po ponownym uruchomieniu sprawdziłem opcje karty czy coś się zmieniło . Ogólnie nic oprócz tego że nie działa ani mikrofon ,ani słuchawki . Odinstalowałem ten sterownik , lecz problem został. CO ROBIĆ??

1.Chcę abyście mi pomogli w pierwszej sprawie czyli ten z nagrywaniem

1. Oraz pomogli mi z tymi słuchawkami

Z GÓRY DZIĘKUJĘ !!

(Szubi993) #2

Co do 1. sprawy to ja bym rozwiązał to tak:

• ścieżkę dźwiękową z Twoimi komentarzami nagrywał osobno, np. przez program Audacity, następnie zajmiesz się montażem nagranego filmu z jakiejś tam gry, podstawił osobno nagraną ścieżkę dźwiękową i manipulował przy głośności z filmu w zależności od mowy.

Jeśli chodzi o 2. sprawę, to albo spróbuj zainstalować oryginalne sterowniki do tej karty dźwiękowej, albo podaj nam parametry swojego kompa (system operacyjny, płyta główna/model karty dźwiękowej (jeśli nie jest zintegrowana z płytą główną)).

(Rycerz131) #3

system operacyjny- Windows XP professional,a jeśli chodzi ci o płytę główną to mam podać procesor typ BIOs?? czy co?? bo informacje mojego komputera to biore z AIDA32

aha i co to jest ten Codecs Driver-http://www.download.net.pl/7834/Realtek-HD-Audio-Codecs-Driver/

(Szubi993) #4

Chciałem albo model karty dźwiękowej, albo model płyty głównej, jeśli dźwięk masz zintegrowany z płytą.

A ten link - to są jakieś kodeki audio przeznaczone dla kart dźwiękowych Realteka. Nie wiem, do czego to ma służyć szczegółowo.

(Rycerz131) #5

a gdzie mogę znaleźć w komputerze te informacje??

(XMan) #6

• sprawdź :

cichy-mikrofon-t401860.html