Problem ze sluchawkami, wylamane gniazdo

Witam, mam pewien problem ze sluchawkami, otoz pewnego razu niechcacy wylamalem w laptopie gniazdo od sluchawek;> Problem jest teraz taki, iz komputer nie wykrywa sluchawek, a glos leci jednoczesnie z glosnikow wbudowanych jak i ze sluchawek. Moj laptop to Samsung RF-711, mam windowsa 7. Probowalem znalezc jakiekolwiek rozwiazania jednak nic nie znalazlem. Otoz nie chce dokupowac niczego, chce wiedziec czy da sie to zrobic bez dodatkowych kosztow. Mam pewne pomysly ale nie wiem jak je wykonac, nie znam sie za dobrze na komputerach.

  1. Czy da sie zamienic gniazdo od mikrofonu na gniazdo od sluchawek?

  2. Czy da sie w jakis sposob podlaczyc glosniki pod gniazdo od mikrofonu? (Wtedy moglbym podlaczyc sluchawki pod glosniki)

  3. Czy skoro dzwiek jest jednoczesnie z glosnikow i ze sluchawek, to czy mozna wyciszyc same glosniki? W tej chwili zmniejszanie glosnosci dziala zarowno na glosniki jak i na sluchawki, nie wiem jak wylaczyc glos z glosnikow skoro sluchawek nie wykrywa.

Z gory dzieki za pomoc.

Afoo , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

nie wiem, jak dokładnie jest zrobione w gnieżdzie wykrywanie słuchawek (mikrowyłacznik ,czy programowo) ale z tego co piszesz,zostało uszkodzone gniazdo wyjściowe ,które niestety trzeba będzie wymienić ,nic innego raczej nie wskórasz bez naprawy