Problem ze spadkiem transferu na neostradzie 1mb

(Michaloberc) #1

Witam. Nie wiem czy w dobrym miejscu zamieściłem swój temat. Jakiś czas temu zmieniłem opcję Neostrady na 1mb i na komputerze stacjonarnym z WinXP wszystko działa dobrze. Ja na moim lapku mam Vistę Home i zwykle działała mi Neostrada dobrze pod sterami na Vistę. Niestety opcja 1mb tylko przez około 1 dobę śmigała z transferem przy ściąganiu ok. 122 kb/s. Potem nagle transfer zmalał do ok. 40kb/s . Więc zrobiłem reinstal sterów do modemu i przez pewien czas znowu był prawidłowy transfer. Ale cieszyłem się nim tylko chwilę.

Nie ma znaczenia skąd ściągam ( HF,RS, chomikuj czy strona internetowa) bo ograniczenie transferu jest gdzieś do 40-60 kb/s. Na YT też niestety buforuje. Za to dobrze działają relacje w SopCast i generalnie buforuje się tam na 100%.

Sprawdzałem wirusy : ComboFix i Malwarbytes anti-malware.Po przeskanowaniu nic się nie zmieniło.

Sygnał jest "nieregularny". Są duże wahania, raz skacze na max, raz jest w granicach 50 kb/s ( przykładowo przy odtwarzaniu z YT).

Wczoraj nagle znowu było w miarę poprawnie, choć przecież opcja 1mb powinna zapewniać download min. 128kb/s.

Admin usunął mój poprzedni temat więc zrobiłem jak radził mi użytkownik Adus02 i poszperałem w statystykach modemu i ja jako laik w tej dziedzinie nie mogę nic na temat tłumienia SNR i błędów w połączeniu powiedzieć.

Poniżej zamieszczam statystyki modemu zrobione dziś rano

(Adrian Tomaszewski) #2

Niestety masz adsl zwykły 1 generacji

Ale masz dobre parametry dobre tłumienie snr wysoki wiec wina nie leży po stronie łącza

A prędzej po stronie komputera jakiś wirus

Skanowałeś komputer ?? jakimś dobrym antyvirusem ??

(Michaloberc) #3

Skanowałem skanerem Panda online i Malwarbytes. To co znalazł to już poszło w niepamięc. Mnie natomiast dziwi, że raz chodzi dobrze internet a raz drastycznie muli transfer.

(Adrian Tomaszewski) #4

a te dane które podałeś to były z chwili kiedy dobrze działałał czy zle ??

(Michaloberc) #5

Wówczas żyłował przy downloadzie jakieś 30 kb/s. Nie wiem co się dzieje, ale teraz mi ściąga w granicach 120 kb/s. Zwykle tak mam, że ok.14-15 ten transfer robi się prawidłowy. Nie mam pojęcia o co chodzi.

Nawiasem mówiąc zwykle korzystam z internetu przez sieć LAN i łapię sygnał z routera. Teraz jednak mam wakacje i korzystam z domowej Neostrady.

(Adrian Tomaszewski) #6

No to chłopie parametry masz ok kompa tez dzwon na 19393 i nasciemniaj ze cie wywala i ze ledwo co net chodzi i ze ping masz strasznie duży to przyjadą i sprawdza wszystko możliwe ze centrala przeciążona jest,

u mnie tak było ale teraz ok jest .

Wiec dzwon i niech robią partacze. !!

Tylko pamiętaj ściemniaj tak jak pisalem bo jak powiesz ze czasem jest ok a czasem nie to powiedzą,

Ze to jest normalne albo wciskać będą ze masz zepsuty modem albo cos z kompem.

(Michaloberc) #7

no to spróbuję coś osiągnąć. dzięki za pomoc.

(Nowako84) #8

u mnie też tak było, po prostu jesteś zbyt daleko od centrali zalecam ci migracje do 512kbs, bedzie lało to będzie dobrze a jak bedzie sucho to już szmery szelesty trzaski w słuchawce i bedzie zrywało połączenie

(Monczkin) #9

neomis , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

(Adrian Tomaszewski) #10

Niestety niezgodze sie z toba ze za daleko ma centrale.

Po tłumieniu 16 db można sie spodziewać koło 1,5 max 2 km kabla

Pomijam to ze to adsl 1

Powiem lepiej u mnie z odległości 6,5 km lata 6 mega

Tłumienie 60 db

margines hałasu nawet 3 db i działa miodzio

Niech dzwoni i niech mu to naprawia przy takich parametrach nikt mu nie da migracji w doł

(Nowako84) #11

co ty mówisz piszesz jak 6mb może ci dobrze działać przy takim tłumieniu, podaje stronke która mierzy prędkość sugerując się na tłumieniu http://www.dslzoneuk.net/maxspeed.php

(Adrian Tomaszewski) #12

a widzisz działa zaawansowana konfiguracja modemu i snr 0,5 i śmiga spokojnie 5 mb :wink:

Telnet modem na broadcomie i cała tajemnica

obrazekzk.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Prosze godziny szczyty i spokojnie 5,5 mega mam i zero problemu snr 1,1

-- Dodane 27.09.2010 (Pn) 21:08 --

Co do stronki to zobacz sobie

przykład:

tłumienie 51db prędkość koło 2.4

Tłumienie 49 prędkość 4,6

Wiec wiesz ten test to miedzy bajki a życie weryfikuje