Problem ze spowolnieniem komputera

Witam mam problem.

Wczoraj zainstalowałem 2 programy EVGA i GameBooster czy coś takiego tego drugiego nie pamiętam dokładnej nazwy ale oba miały podkręcać procesor i kartę graficzną.

Na początku włączyłem ten drugi miał mi poprawić wydajność ale nic się nie zmieniło. Potem włączyłem EVGA włączyłem w nim wiatraczek karty graficznej na maks i trochę podwyższyłem dwa paski które tam były.

Zrobił się na chwilę czarny ekran ale po chwili wrócił ale kiedy wszedłem go gry TES V Skyrim LE gra z 50 fps spadła do około 20 fps.

Myślałem że to problem z grą ale reinstalacja nie pomogła. Więc wszedłem do gry War Thunder i tam z około 45 fps też mi spadło do ok 20 fps.

Mam pytanie z czym moze być problem?

W obu programach przywróciłem domyślne ustawienia i odinstalowałem.

Mój sprzęt to:

Intel Pentium Dual CPU E2200 @ 2.20 GHZ 2.20 GHZ

GeForce 9800 GT

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

Jaki masz zasilacz?

Jak nie masz zielonego pojęcia na temat podkręcania, to po co się za to bierzesz?!

OC robi się w biosie a nie jakimiś programami.

pozatym jak się nie ma pojecia o OC to nie ma po co się za to brać;]

tym bardziej jak masz lichy zasilacz i słabą płytę główną to nie dość że nic z OC prawie nie wyciągniesz to tylko zwiekszysz zużycie energi i zmniejszysz stabilność komputera.

nie podasz dokładnych nazw programów, nie podasz doskładanie co masz za sprzęt razem z marką i mocą zasilacza, i podwyższyłeś jakieś dwa paski

nikt tu nie jest wróżką i z tego to nic nie wiadomo, a jak nie wiesz co robisz to nie ruszaj tylko najpierw się pytaj

Mam zasilacz 500W firmy Procomp

Ludzie chwalili te programy więc pomyślałem że spróbuję.

Ostatnio się “naprawiło” ale jest tak:

Gra zaczyna chodzić płynnie ale po chwili wydajność spada tak drastycznie że nie da się grać. Nawet Assasin’s Creed 2 który wcześniej chodził płynnie na full detalach teraz na minimalnych ścina.

W programie EVGA przeciągałem paski:

GPU Clock offset

MEM Clock offset oba trochę o jakieś 10%

Oraz Fan Speed do ok 80%

Natomiast w programie Game Booster nacisnąłem tylko przycisk “START”

http://oi39.tinypic.com/24otx55.jpg

Wszystkie informacje o kompie

Częstotliwość rdzenia (MHz) 600 MHz

Częstotliwość pamięci (MHz) 900 MHz

to są ustawienia fabryczne dla twojej karty graficznej ustaw ją tak

w jaki sposób?

w taki sam sposób jak to robiłeś wcześniej wchodzisz w program i przeciągi paski na odpowiednie taktowanie

aha czyli ściągnąć an nowo EVGA ustawić 1 pasek na 600 2 na 900 i powinno być ok?

tak zrób potem daj znać czy coś się zmieniło

Mam problem bo minimalna wartość GPU wynosi 740 MHZ co zrobić?

odinstaluj ten program i zainstaluj MSI Afterburner http://www.dobreprogramy.pl/MSI-Afterbu … 22659.html

Zmieniłem w tym MSI Afterburner na 600 MHZ i gry zaczęły chodzić jakby mniej płynnie co mogę teraz zrobić?

Tak btw. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób skutecznie podkręcić procesor?

Zacznij od tej lektury: http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradn … procesorow

memory klock też zmień na ustawienie fabryczne 900Mhz

Mógłby ktoś pomóc bo ostatnio nawet Assasin’s Creed 2 który powninien chodzić na max detalach w Full HD ścina na średnio niskich w rozdziałce 1280X800 przez co nie mogę pograć komfortowo ani w niego ani w żadną inną grę. Co mogę zrobić bo podkręcać nie mogę ze względu na zasilacz słabej firmy

Daj skrin z gpuz z częstotliwościami gpu i pamięci.

Sprawdź czy sprzęt się nie przegrzewa pod obciążeniem (np. w OCCT).

Upewnij się że nie masz zbędnych programów uruchamiających się razem z systemem.

Częstotliwości to 600 i 900 MHZ ustawione w MSI Afterburner tak jak poradził bart

Programów nie mam żadnych poza tymi kluczowymi

Komputer trochę się grzeje od kąd go kupiłem ale nie sprawiało to nigdy proplemu

trochę się grzeje nic nie mówi daj screen z HWmonitor

http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html

pierwsza podstawowa zasada przy podkręcaniu to zadbanie o odpowiednie temperatury, podkręcony sprzęt bardziej się grzeje jak się o to nie zadba to tylko można coś popsuć a nie podkręcić