Problem ze SPYLOCKED, ikona zostaje, nie moge usunąć..?

Witam.

Mam problem z tą ikoną jak kolega kilka tematów niżej, jest w prawym dolnym rogu ekranu koło zegara, mrugająca i nie idzie jej wywalić, a co jakimś czasie wywala mi system alert.

Próbowałem uruchomić komputer w trybie awaryjnym i użyć SmitFraudFix w opcji 2, ale zanim cokolwiek zrobiłem to jak tylko awaryjny się włączył to jednocześnie załączyła się ta ikona. Także nic nie daje. Proszę o pomoc.

A założyłem oddzielny wątek dlatego, bo jak próbowałem wypowiedzieć się w poprzednim to cały czas miałem kasowaną odpowiedź (nie wiem czemu).

Pozdrawiam i zostawiam log z Hijacka.

Wklej loga z SilentRunners, bo tutaj nic nie widać

Już podrzucam.

SilentRunners :

mamy winowajcę - Użyj SmitFraudFix wybierz opcji nr 2 , oczywiście w trybie awaryjnym i po tym nowe logi z HJT i Silenta

Chyba pomogło. Najpierw KillBox’em skasowałem wyróżniony wyżej plik

potem użyłem według zaleceń SmitFraudFix’a i jak na razie ikona sie nie pojawia.

Podrzucam logi na kontrolne sprawdzenie.

HIJACKTHIS

SILENT RUNNERS

Jak można to napisz czy jest już OK.

Pozdrawiam

Do notatnika wklej:

Plik > zapisz jako > zmień rozszerzenie z .txt na wszystkie pliki > zapisz pod nazwą Fix.reg np na

pulpicie > dwuklik na Fix.reg > potwierdzasz > restart.

Kosmetyka:

Start > uruchom > msconfig > uruchamianie> możesz odznaczyć w\w.

Jeżeli nie musi startować z systemem to odptasz w komunikatorze uruchamianie przy starcie.

Jeśli nie korzystasz z zaawansowanych usług tekstowych to je wyłącz:

Start > panel sterowania > opcje regionalne > języki > szczegóły > zaawansowane > zaptasz wyłącz zaawansowane usługi tekstowe.

Start > wszystkie programy > autostart > skasuj z prawokliku.

Jak nie używasz Messenger’a to możesz go usunąć > start > uruchom > wpisz polecenie >

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove

Poza tym ok.

Fix.reg zrobione, nero, messenger i usługi tekstowe też wyłączyłem, ale Stefana zostawiam bo używam na bieżąco a µTorrent specjalnie władowałem w autostart, bo nie obciąża zbytnio systemu i działa w tle (tak z resztą też chciałem).

Dzięki bardzo za pomoc. :slight_smile: