Problem ze spyware

Witam, wczoraj na moim pulpicie zauważyłem podejrzaną ikonę o nazwie „avast! – Skaner poczty”4669034604.bmp. (kilkanaście minut wcześniej avast wykrył wirusa,8774619055.bmp którego usunąłem). Nigdy wcześniej jej nie widziałem, więc wpisałem w Googlach tę nazwę. Dowiedziałem się, że ktoś najprawdopodobniej wykorzystuje mój komputer do rozsyłania spam’u, po czym ściągnąłem dwa programy do usuwania spywaru: Ad-Aware i Spybot – Search Destroy. Obydwoma programami skanowałem system po kilka razy. Usunąłem wszystkie wskazane przez programy zarażone pliki. Niestety, kiedy włączam Internet, nadal, po paru sekundach pojawia się ikona o nazwie „avast! – Skaner poczty”, oraz co jakiś czas, wyskakuje informacja o znalezieniu podobnego do tego na obrazku wirusa. System skanowałem również avastem i usunąłem wszystkie zalecane do usunięcia pliki. Bardzo proszę, doradźcie co mam robić.

Jeśli ikonka pojawia się wtedy, gdy wysyłasz albo odbierasz pocztę, to wszystko jest ok.

Jeśli tego nie robisz to faktycznie, możesz wysyłać spam. W takim wypadku podajesz na forum logi: ComboFix i HiJackThis.

W takiej kolejności jak podałem :slight_smile:

Zainstaluj Ashampoo Anti Spyware 2 (akurat w komputer świecie jest pełna wersja za 4,90zł). Program ten bez trudu usunie ci wszystkie adware oraz spyware w systemie.

Pozdrawiam :smiley:

Przeskanuj komputer świetnym darmowym narzędziem jakim jest [spyware Doctor Starter Edition]

Dzięki za zainteresowanie i szybką odpowiedź! :slight_smile: Oto log z Combofix http://wklej.org/id/74be7a6f92, a tu z HijackThis http://wklej.org/id/52296b38c6.

Dzięki za poradę zaraz to zrobię :smiley:

Jeśli kłopoty nie znikną również tym programem przeskanuje system. Dzięki za odpowiedzi

Też polecam mi wykrył to co nie mogły wykryć Spybot czy Ad-Aware

Ikona pojawia się kiedy ani nie odbieram, ani nie wysyłam poczty, sprawdziłem system programem Spyware Doctor Startet Edition i jak narazie wszystko dobrze :smiley: , mam nadzieję że problem się już nie pojawi, a jeżeli tak, to znów poproszę o pomoc :slight_smile: . Wielkie dzięki wszystkim którzy pomogli! =D> Brawo sla Was!