Problem ze spyware

(Pocztaolafa) #1

Witam, wczoraj na moim pulpicie zauważyłem podejrzaną ikonę o nazwie „avast! – Skaner poczty”4669034604.bmp. (kilkanaście minut wcześniej avast wykrył wirusa,8774619055.bmpktórego usunąłem). Nigdy wcześniej jej nie widziałem, więc wpisałem w Googlach tę nazwę. Dowiedziałem się, że ktoś najprawdopodobniej wykorzystuje mój komputer do rozsyłania spam’u, po czym ściągnąłem dwa programy do usuwania spywaru: Ad-Aware i Spybot – Search Destroy. Obydwoma programami skanowałem system po kilka razy. Usunąłem wszystkie wskazane przez programy zarażone pliki. Niestety, kiedy włączam Internet, nadal, po paru sekundach pojawia się ikona o nazwie „avast! – Skaner poczty”, oraz co jakiś czas, wyskakuje informacja o znalezieniu podobnego do tego na obrazku wirusa. System skanowałem również avastem i usunąłem wszystkie zalecane do usunięcia pliki. Bardzo proszę, doradźcie co mam robić.

(Dmirecki) #2

Jeśli ikonka pojawia się wtedy, gdy wysyłasz albo odbierasz pocztę, to wszystko jest ok.

Jeśli tego nie robisz to faktycznie, możesz wysyłać spam. W takim wypadku podajesz na forum logi: ComboFix i HiJackThis.

W takiej kolejności jak podałem :slight_smile:

(Patryk94) #3

Zainstaluj Ashampoo Anti Spyware 2 (akurat w komputer świecie jest pełna wersja za 4,90zł). Program ten bez trudu usunie ci wszystkie adware oraz spyware w systemie.

Pozdrawiam :smiley:

(Kolmar) #4

Przeskanuj komputer świetnym darmowym narzędziem jakim jest [spyware Doctor Starter Edition]

(Pocztaolafa) #5

Dzięki za zainteresowanie i szybką odpowiedź! :slight_smile: Oto log z Combofix http://wklej.org/id/74be7a6f92, a tu z HijackThis http://wklej.org/id/52296b38c6.

Dzięki za poradę zaraz to zrobię :smiley:

Jeśli kłopoty nie znikną również tym programem przeskanuje system. Dzięki za odpowiedzi

(pycia14) #6

Też polecam mi wykrył to co nie mogły wykryć Spybot czy Ad-Aware

(Pocztaolafa) #7

Ikona pojawia się kiedy ani nie odbieram, ani nie wysyłam poczty, sprawdziłem system programem Spyware Doctor Startet Edition i jak narazie wszystko dobrze :smiley: , mam nadzieję że problem się już nie pojawi, a jeżeli tak, to znów poproszę o pomoc :slight_smile: . Wielkie dzięki wszystkim którzy pomogli! =D> Brawo sla Was!