Problem ze stacją dyskietek

Co może być przyczyną, że zawartość dyskietki widoczna jest w trybie awaryjnym XP a w normalnym trybie nie można się do niej dostać?

A zobacz czy w normalnym trybie nie ma problemu ze stacją dyskietek,zobacz w menadzeże urządzeń.

A inne dyskietki odczytuje poprawnie i zapisuje w normalnym trybie.

I co robiłeś że problem i jaki masz system.

usuń stacje dyskietek z menadzera urządzeń i restart kompa.

System to XP z SP2. Usuwanie stacji dyskietek nie pomogło, problemu ze sterownikiem w menadżerze też nie ma. W trybie awaryjnym czyta dyskietki, musiałam się do niej dobrać, żeby wysłać deklaracje z Płatnika, poradziłam sobie właśnie w trybie awaryjnym z obsługa sieci. Nie sprawdzałam czy zapisuje ale to chyba nieistotne. Niczego nie intalowałam, wszystko działało i nagle kupa.

start-> uruchom-> CMD

niczego poza tym komunikatem nie uzyskałam

C:\WINDOWS\system32>sc config Flpydisk start=demand

Modifies a service entry in the registry and Service Database.

SYNTAX:

sc config [service name] …

CONFIG OPTIONS:

NOTE: The option name includes the equal sign.

type=

start=

error=

binPath=

group=

tag=

depend=

obj=

DisplayName=

password=

start-> uruchom-> devmgmt.msc

Następnie wyszukaj stacje dyskietek i we właściwościach stacj podaj screena ogólne oraz sterowniki-> szczegóły sterownika

P.S

czy nadal uruchamia się w Trybie Awaryjnym :?:

PLIK STEROWNIKA TO C:\WINDOWS\system32\DRIVERS\flpydisk.sys wersja 5.1.2600.2180 (xpsp_2rtm.040803-2158)

Złączono Posta : 26.10.2006 (Czw) 23:08

Ten sam poblem dotyczy aparatu cyfrowego i zewnętrznego dysku na USB. Porty są sprawne w 100% ponieważ działa na nich bez zarzutu drukarka a oba urządzenia podłączane do innego komputera też nie sprawiają problemu. Wszystkie były intalowane dawno temu.

start -> uruchom-> CMD /C sc config Flpydisk start= demand

sprawdz czy odczytuje stacje dyskietej gdzie może być tylko nie widoczna w Moj komputer Start-> uruchom-> A: