Problem ze stacja dyskow cd

(Marcinbergiel) #1

mam problem, po sformatowaniu dysku c nie moge nagrywac płyt cd, a stacja dysków cd nie odczytuje takze plyt cd i pokazuje ze płyty sa puste, co zrobic? to problem z laserem czy z jakimis ustawieniami.Prosze o pomoc bo zbytnio sie na tym nie znam, prosze o instrukcje krok po kroku

(kliszka) #2

Czy dysk C był dyskiem systemowym ? ( to znaczy czy był na nim zainstalowany system ? ) jeżeli tak jest być może nie masz sterowników do swojego napędu (nagrywarki) Zobacz w MENADŻERZE UŻĄDZEŃ - czy system widzi Twoją nagrywarkę :smiley: :lol: :smiley:

(Marcinbergiel) #3

tak dysk c był dyskiem systemowym, a w menadzeże urządzeń pokazuje tylko brak kontrolera sieci,ale nie wiem czy ma to wpływ na to że nie czyta płyt cd. A jakie dodatkowe sterowniki są potrzebne i gdzie je znaleźć jeśli mam nagrywarke MATSHITA DVD-RAM UJ-850S,prosze o link do sterownika,

(kliszka) #4

Podaj model płyty głównej swojego komputera lub dokładny model laptopa .Najprawdopodobniej musisz zainstalować stery chipsetu.. Nie ma czegoś takiego jak sterowniki do nagrywarki ,jest firmware (oprogramowanie, które ładuje i wspomaga system operacyjny )

(Marcinbergiel) #5

mam ASUSA F5Rseries i windowsa XP

-- Dodane 26.01.2010 (Wt) 11:26 --

i co wie ktoś jak rozwiązać ten problem?będę wdzięczny za wskazówki

-- Dodane 26.01.2010 (Wt) 12:05 --

w tej chwili mam wgraną wersje 1.21 do MATSHITA DVD -RAM 850s a może ma ktoś nową wersję lub tą samą. Czekam na link... może jak wgram to wtedy zadziała i odczyta filmy na cd

-- Dodane 19.04.2010 (Pn) 12:24 --

hej nadal stacja nie widzi mi zapisu na płytach cd... może trzeba coś przestawić.Ani nie widzi muzyki ani filmów na cd... POMÓŻCie. pozdrawiam