Problem ze stacją dysków i BIOS

Witam!

Tak jak w temacie mam problem ze stacją dysków, a mianowicie jakiś czas temu podkręcałem sobie procka i w efekcie czego musiałem robić resa BIOS’a. Było to jakieś 3/4 miechy temu no i wtedy reset w ogóle nie pomógł więc pomyślałem, że z tym kompem mogę się pożegnać. W starym kompie (stary ma 800 Mhz) nie było nagrywarki dlatego z tego co go szlag trafił wykręciłem i przełożyłem do tego starego. Tam oczywiście nie chodził napęd i już mi sie nawet nie chciało kombinować z tym napędem. Jakieś 4 dni temu sie wkurzyłem i postanowiłem zrobić tego kompa co go szlag trafił. Zrobiłem na nowo reset biosu (zworki ustawiłem na reset i 3 razy wcisnołem przycisk POWER). Pozmieniałem zworki spowrotem i … komp ładzia! :smiley: Ale tylko na trybie debugowania bo w Windowsie jest jakiś Error i jak już zniknie to kiedy się ładuje Windows XP to komp się resetuje. Wracając do nagrywarki. Skoro komp już chodzi to przemieniłem spowrotem nagrywarke i tutaj problem. Jak włączam komputer to odrazu wysuwa mi się napęd (tak jakbym przycisnoł przycisk na napędzie i sie wysuwa żeby włożyć CD). Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Otwieram “Mój komputer” i system widzi stacje ale jakiej płyty bym do niej nie włożył to nie odpala jej w ogóle. Więc teraz was prosze o pomoc. Zrobiłbym formata kompa ale bez napędu to sobie moge :confused: Proszę o szybką pomoc

  1. Prosiłbym aby powiedzieć co to może być, że komp się włączy poprawnie tylko na trybie debugowania?

  2. Co może być z tym napędem?

  3. Na samym początku jak się komp włącza (na samiutkim początku co się pokazuje informacja o biosie i RAM’ach) to musze wcisnąć F1 żeby dalej wypalił kompa. Co to może być?

Dodane 22.03.2010 (Pn) 19:46

@ Refresh

Bardzo prosze o pomoc!