Problem ze stacją dysków

Nie wiem czy to odpowiedni dział, ale nie wiedziałem, gdzie to zamieścić. No więc kolejny problem. Ostatnio kilka dni temu wypaliłem na płytę kilku minutową prezentację w formacie WMV. Problem w tym, że komputer w ogóle nie czyta płyty, nie pokazuje, że nawet coś tam jest. Inne płyty odpala od razu, tylko tej wypalonej płyty CD nie chce. Dlaczego? Co to może być. Z góry dziękuję za pomoc.

Może słaba jakość nośnika.

Co to za płyta?

Słaba jakość, raczej nie płyta to: Verbatium 4.7 gb 16x speed 120 min. Zmarnowałem już 1 płytę bo myślałem, że to jej wina lecz z drugą to samo.

Czyli przed nagraniem płytę wykrywa bez problemu , a po nagraniu nie wykrywa już płyty ?

Może coś z programem nie tak do nagrywania

Nie chodzi o to, że każdą płytę np. grę, wykrywa po chwili, bez problemu. A tych wypalanych, nie ważne czy przed czy po nie czyta.

To jak nie wykrywa tych płyt przed wypaleniem to jak wypaliłeś cokolwiek na te płyty?

Wypalał je kto inny, nie wiem jak było u niego. W każdym razie u mnie stacja dysków, nie wykrywa ich.

a u niego wykrywa?

Najwidoczniej, po prostu u mnie nie.

no dobrze, napisałeś, że to płyta 4,7GB więc mniemam, że to DVD, masz taki napęd?

Tak taki.

Zaraz zaraz najpierw piszesz,ze Ostatnio kilka dni temu wypaliłem na płytę kilku minutową prezentację w formacie WMV,potem że Wypalał je kto inny.

KOLEGA nukemski dobre pytanie zadał ,płyta jest dvd a czy ty masz napęd dvd,skoro u tego kolegi odpala i wszystko jest jak powinno to albo ty masz cd,albo jeszcze może być taka przyczyna iż kolega ma starsza nagrywarke a ty nowszą(nie wiem za bardzo co w nich takiego jest)ae miałem tak z sąsiadem u mnie czyta u niego nie,a róznica jest w roczniku że się tak wyraże nagrywarek dvd-reasumując jak masz możliwośc to sprawdż to samo na dvd wielokrotnego nagrywania :slight_smile:

Intruder ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.