Problem ze stałym IP...nic nie chce iść

(Marcinejek) #1

a więc tak jak w temacie probowalem chyba wszytskiego żeby mieć stałe ip : no-ip.pl, no-ip.com, http://www.portforward.com/networking/static-xp.htm i niewiem co moge jeszcze moge zrobic

i nic z tego bo niemoge ustawic stalego ip

mam router PENTAGRAM Cerberus i neostrade TP

o co chodzi?

z gory dzięki

(Uzi123) #2

A czy TP daje stałe IP, bo jak nie to z pretensjami do TP, które ma ochote Ci zmieniać obdzielane IP niezależnie co byś nie robił

(Kisielek) #3

e? przecież Neostrada ma zmienne IP.

Nie wiem czy jest możliwość wykupienia u nich stałego.

ale żadnym programem nie zmienisz ze zmiennego na stałe.

(Marcinejek) #4

a no-ip i te rozne to o co w tym chodzi jak sie nieda?? ;/

(Kisielek) #5

Możesz tasować adresami serwerów proxy albo używać TorParku, wtedy pozostaniesz mniej więcej anonimowy jeśli chodzi o IP.

(Marcinejek) #6

ale ja chce przypisac porty po to mi stale ip

(Dawid Klasik) #7

jesli dobrze rozumiem to masz zmienne ip a chcesz miec stale. A wiec neostrada od zarania dziejow ma zmienne i nie wyblagasz u nich stalego.

Miast jesli uparcie tego pragniesz to serwis typu no-ip powinien ci pomoc. Mnie osobiscie kiedys pomogl (swego czasu popelnilem ten blad i kupilem neo).

Sciagasz z takiego vortalu maly program ktory musi u ciebie nonstop dzialac w tle, a oprocz tego zakladasz na stronie swoje konto, i ustalasz jaki chcesz miec login (wiaze sie to z domena). I tak przykladowo - jesli masz login LOGIN to dostajesz domene www.LOGIN.no-ip.com albo podobna.

Teraz twoj program za kazdym powtornym uruchomieniem polaczenia z netem (a w twoim przypadku z serwerem neo), kiedy zostanie ci przypisany nowy IP - wysyla te informacje do swojego serwera (swego rodzaju, mozna powiedziec DNS). Nastepnie kazdy kto laczy sie z domena LOGIN.no-ip.com, zostaje nieswiadomie przekierowany na twoij aktualny IP (czyli swego rodzaju proxy), a tam czeka na niego twoj serwer www (na przyklad).

W ten oto sposob najlatwiej zrobic serwer (i cokolwiek innego) na zmiennym IP.

(Marcinejek) #8

malo z tego czaje probowalem na no-ip.pl jak wyzej pisalem i nic a moze zle poprostu cos robie

jak tak ma to wygladac to najwyzej bede mial zmienne IP [przynajmniej na rapidzie bedzie sie dobrze sciagalo] :smiley: patrzylem na ip testerach i nadal mi sie zminialo (chyba ze to tak niedziala to sory)

(Dawid Klasik) #9

przy korzystaniu z takiego serwisu ip nadal bedzie sie zmieniac, ale nastepuje przekierowanie z stalego statycznego adresu z puli SERWISU NO_IP do twojego ZMIENNEGO.

(marcin_rom) #10

Nie trzeba stalego ip aby przypisać porty, przypisujac porty wkazujesz gdzie mają iść pakiety danego portu, do wewnątrz sieci na ip prywatne.

na strone http://www.no-ip.pl znalazłem:

dlatego no-ip nie działa.

Jak nie stawiasz serwera i nie robisz strony na swoim kompie to no-ip jes ci w ogóle a to w ogóle nie potrzebne.

Podrawiam