Problem ze startem komputera


(mich@l2312) #1

Gdy włączam komputer za pierwszym razem nic się nie włącza tylko wentylatory i ten dźwięk, który na początku włączenia komputera słychać tylko że jest dłuższy niż normalnie i co chwilę się powtarza (nawet się wtedy komputera wyłączyć nie da przyciskiem), wyciągam wtedy wtyczkę z kontaktu i gdy go znowu włączę to normalnie idzie, czym to może być spowodowane? Dodam że ostatnio kupiłem zasilacz 400W i pamięć 512 MB tylko że ta nowa nie była kompatybilna ze starą więcej tutaj:http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=180789


(system) #2

co to za zasilacz ?? kręciłeś sprzęt ?? zresetuj BIOS. spróbuj na jednej pamięci podziałać jakiś czas.


(Patrol) #3

Może podasz więcej info? Jak podłączyłeś dyski twarde kabel żółty na brzegu? Czy pamięć Ram jest dobrze dościśnięta? Wyjmij baterię na parę sekund i włóż ją ponownie. Może coś zruszyłeś przy montowaniu np. zasilacza?


(mich@l2312) #4

pamięć jest dobrze włożona zasilacz dobrze podłączony a co do tej pamięci to więcej http://www.forum.dobreprogramy.pl/viewt ... p?t=180789


(system) #5

wygląda to na problem z pamięciami, niekompatybilne są ze sobą pokombinuj wsadzjąc raz jedna raz drugą i z ustawieniami CL np ustaw na 3.


(mich@l2312) #6

już kombinowałem z tą pamięcią i wyjąłem tą starszą i wszytko było ok tylko dzisiaj się zaczęło to dziać a może płyta główna się wykańcza?

Złączono Posta : 25.08.2007 (Sob) 20:12

a i próbowałem trochę zmienić moc procesora bo na co dzień mam 3264 Mhz a chciałem żeby było 3200Mhz


(Patrol) #7

A moze twoja płyta nie obsługuje tyle pamięci :wink: