Problem ze startem Windows

Witam!

Mój problem wygląda następująco:

Chciałem zainstalować Ubuntu jako 2 system na komputerze, obok XP. Ubuntu potrzebuje optymalnie 3 partycji do komfortowej pracy a ja miałem już 3 partycje utworzone. Niestety Windows obsługuje tylko 4 partycje, więc postanowiłem powiększyć jedną z istniejących partycji kosztem drugiej. Zrobiłem to programem Gparted z LiveCD. Wszystko przebiegało pomyślnie aż do momentu ponownego uruchomienia po operacji. Kiedy zrestartowałem peceta po wyświetleniu ekranu ładowania systemu XP komp zawiesza się na niebieskim ekranie z logo Windows Xp, takim jak przed logowaniem, tylko nie wyświetla mi się ekran logowania. System zawiesza się. Proszę o pomoc!

zepsułeś system…nic nie poradzisz jak format i instalka windowsa od nowa.

P.S ubuntu wcale nie potrzebuje 3 partycji tylko 2-1dna to “swap=2x twojej pamięci ram optymalnie” a 2ga partycja to " / " czyli na resztę dysku dla całego linuksa.Nie musisz tworzyć 3ciej partycji /home bo to bez sensu jak dla mnie:)

W takim razie czy mogę ‘naprawić’ windows z płyty instalacyjnej przywracając poprzednią konfigurację?

Naprawa systemu z płyty powinna pomóc. Instalator powinien uzupełnić brakujące lub uszkodzone pliki :wink:

Problem rozwiązałem naprawą z płytki instalacyjnej Windows. Dzięki za pomoc! A i jeszcze mam jedno pytanie: jak to jest z tymi partycjami w linuxie? Lepiej mieć 3 czy 2?

Ja mam dwie do linuxa

swap na jednej

a “/” i “home” na drugiej

Dzięki jeszcze raz za pomoc i szybkie odpowiedzi! Problem rozwiązany, temat do zamknięcia