Problem ze startem XP

Instaluje xp na kompie kumpla i wszystko jest ok do momentu ponownego włączenia kompa !!

Zainstaluj stery do płyty gł.

sa zainstalowane !!

uzyj programu scandisk i włącz opcję dokładny ja miałem to samo złe sektory na dysku ale po skanowaniu w opcji dokładny zaznaczył złe klastry i wszystko sie poprawiło

Zainstaluj Windowsa jeszcze raz, może były jakieś błędy na płycie. Spróbuj dorwać inną kopię Windowsa, może było coś nie tak z plikami na płytce.

FORMAT, FORMAT, FORMAT

jak ja to kocham!

A jak będzie wyglądała legalność takiej “innej kopii Windowsa”? :?

A tak że sprawdzi czy działa i wyinstaluje/sformatuje spowrotem. Da mu to jasnośc czy wina jest płytki czy sprzętu i będzie się mógł ewentualnie zwrócić ze swoją legalną, ale uszkodzoną kopią zwrócić do microsoftu o wymianę. Nawet jeśli to niezgodne z licencją to wybacz, ale znam cięższe przestepstwa. Litości…

Poza tym będzie miał jeden system na jednym kompie, a więc to do czego nabył prawo kupując jedną własną płytkę. Czy zainstalował system ze swojej kopii czy nie to chyba już nie ma znaczenia - byle wersje systemu się zgadzały

sformatowalem partycje !!

Kliknij na partycje z windą prawym przyciskiem myszy-właściwości-narzędzia-sprawdzanie błedów-sprawdz i zresetuj kompa.nic nie naciskaj

Przypuszczam,że w biosie jest coś namieszane. Moze jakieś komponęty się “gryzą”. Przed formatem u kulegi było OK??

doszedlem co to bylo !!