Problem ze starym profilem

Witam,

Mam problem - moze ktos mial juz podobny przypadek albo wie jak sobie z tym poradzic, otoz:

ostatnio ,musialem przeinstalowac system (oczywiscie XP)

w poprzedniej instalacji mialem ustawione zabezpieczenia dla folderu z moim profilem tak, abym tylko ja mogl ten folder ogladac (folder prywatny i chyba cos zmienialem w ntfs)

niestety sa tam wszystkie ustawienia, moje dokumenty, pulpit itd.

po nowej instalacji utworzylem nowa nazwe profilu z uprawnieniami admina i tu niespodzianka - nie moge sie dostac do starego profilu bo jest odmowa dostepu (z oczywistych wzgledow)

czy jest jakas szansa aby jednak do niego wejsc i odczytac moje dokumenty? (tryb awaryjny tez NIE dziala)

musze koniecznie sie do niego dostac,

jako zalogowany admin nie moge sie dostac do tego folderu ani zmienic zadnych uprawnien w ntfs :frowning:

moge liczyc na pomoc?

pozdrawiam,

Darek

Ja też tak miałem, zapewne wybrałeś szyfrowanie danych. Jest jakiś sposób żeby to odzyskać, niestety nie wiem jaki. Można było dodać coś tam do odzyskiwania. W każdym razie jest chyba możliwość odzyskania.

Jeżeli ten folder miałeś zaszyfrowany to nic nie odzyskasz niestety :frowning:

Jeżeli był nie zaszyfrowany to istnieje szansa.

Aby rozwiązać ten problem, należy wyłączyć proste udostępnianie plików, a następnie przejąć folder na własność.

:slight_smile:

No wlasnie z tego co pamietam to nie wybieralem szyfrowania,

w oknie udostepnienia wybralem (jesli dobrze pamietam) opcje uczyn ten folder folderem prywatnym - tylko dla mnie,

bylo to kawal czasu temu, wszystko fajnie chodzilo ale niestety - wczoraj nastapil crash … sytsem sie wywalil i nie bylo szans na to, aby odtworzyc go na nowo - konieczny byl install …

proste udostepnianie nie dziala - nic w oknie udostepnienia i zabezpieczenia nie dziala … :frowning:

no a co na to linux … ?