Problem ze sterami do Karty graficznej ATI - nie wykrywa ich

Witam,

mam problem, posiadam kartę graficzną Radeon 9550:/ i zainstalowałem do niej sterownik ATI Catalyst 9-11. Sterownik niby ładnie sie zaisntalowal. Uruchomiłem ponownie komputer i tu jest problem. Tego sterownika wogole nie wykrywa. Wcześniej miałem sterownik Omegi usunąłem go jak należy i wyczysciłem rejestr. Jeżeli wiecie co to mozę byc to proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Do twojej karty nie ma wsparcia w nowszych wersjach sterowników, powinieneś używać wersji 9.3 lub starszej.

Na pewno dobry sterownik? Do tego modelu karty? Ta wersja językowa?

Na stronie ATI widzę, że dla Windowsa XP sterownik obsługuje karty od 9500 do x2100, widocznie są różne 9-11 dla różnych kart, dla starszych inny i dla nowszych inny.

http://support.amd.com/us/gpudownload/w … ang=Polish

to dziwne bo jak szukałem na stronie ATI to właśnie pisało że te mam sciągnąc wypróbuje te co napisałes…

Mała poprawka, możesz używać sterowników do wersji 9.8.

na stronie jest napisane że do wersji 9.11 …

Pobieram wersję 9.11 i zaraz sprawdzę czy w infie jest coś odnośnie twojej karty.

ja sciągam już wersję 9.8 i też przetestuję… dzięki za pomoc:)

Ok z wersją 9.11 masz rację, tylko ten sterownik jest w 2 wersjach, dla nowszych i dla starszych kart,Do twojej karty powinna pasować ta wersja:

https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/9-11_legacy_xp32-64_dd_ccc.exe

oznaczona jako ‘legacy’’.

Na przysłość bierz karty z stajni nvidia bo oni dlugo suportuja karty swe i problemu nie będziesz mieć.

I tu się mocno mylisz, na starszych kartach NVIDI też nie zainstalujesz najnowszych sterowników.A kartę kupuję się taką która jest na dany okres najlepsza, niezależnie od producenta.

No tak ale w ati niema nowych sterów np pod kartę rade on x200m ani na win7 a co mnie przeraza ze niema nowych ster ów pod linuxa ale i tak nvidia jest góra bo robi dobre karty i stery do nich a ati robi dobre karty ale słabe stery i błędami podstawowymi.

Tak to pomogło… Wszystko już jest ok kwalimir dzięki za pomoc. Temat można zamknąć