Problem ze sterami do Karty graficznej ATI - nie wykrywa ich

(Mwojnowski1) #1

Witam,

mam problem, posiadam kartę graficzną Radeon 9550:/ i zainstalowałem do niej sterownik ATI Catalyst 9-11. Sterownik niby ładnie sie zaisntalowal. Uruchomiłem ponownie komputer i tu jest problem. Tego sterownika wogole nie wykrywa. Wcześniej miałem sterownik Omegi usunąłem go jak należy i wyczysciłem rejestr. Jeżeli wiecie co to mozę byc to proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

(Kwalimir) #2

Do twojej karty nie ma wsparcia w nowszych wersjach sterowników, powinieneś używać wersji 9.3 lub starszej.

(MaRa) #3

Na pewno dobry sterownik? Do tego modelu karty? Ta wersja językowa?

Na stronie ATI widzę, że dla Windowsa XP sterownik obsługuje karty od 9500 do x2100, widocznie są różne 9-11 dla różnych kart, dla starszych inny i dla nowszych inny.

http://support.amd.com/us/gpudownload/w ... ang=Polish

(Mwojnowski1) #4

to dziwne bo jak szukałem na stronie ATI to właśnie pisało że te mam sciągnąc wypróbuje te co napisałes..

(Kwalimir) #5

Mała poprawka, możesz używać sterowników do wersji 9.8.

(Mwojnowski1) #6

na stronie jest napisane że do wersji 9.11 ...

(Kwalimir) #7

Pobieram wersję 9.11 i zaraz sprawdzę czy w infie jest coś odnośnie twojej karty.

(Mwojnowski1) #8

ja sciągam już wersję 9.8 i też przetestuję.. dzięki za pomoc:)

(Kwalimir) #9

Ok z wersją 9.11 masz rację, tylko ten sterownik jest w 2 wersjach, dla nowszych i dla starszych kart,Do twojej karty powinna pasować ta wersja:

https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/9-11_legacy_xp32-64_dd_ccc.exe

oznaczona jako 'legacy''.

(foreste) #10

Na przysłość bierz karty z stajni nvidia bo oni dlugo suportuja karty swe i problemu nie będziesz mieć.

(Kwalimir) #11

I tu się mocno mylisz, na starszych kartach NVIDI też nie zainstalujesz najnowszych sterowników.A kartę kupuję się taką która jest na dany okres najlepsza, niezależnie od producenta.

(foreste) #12

No tak ale w ati niema nowych sterów np pod kartę rade on x200m ani na win7 a co mnie przeraza ze niema nowych ster ów pod linuxa ale i tak nvidia jest góra bo robi dobre karty i stery do nich a ati robi dobre karty ale słabe stery i błędami podstawowymi.

(Mwojnowski1) #13

Tak to pomogło... Wszystko już jest ok kwalimir dzięki za pomoc. Temat można zamknąć