Problem ze sterami nvidia suse 10,0

mam problem przeczytalem podwieszony nt. sterow nvidii i mam problem. robie wszystko zgodnie z instrukcja i mam problem jak uruchamia sie sax to nie moge wybrac dla mojego GF 4 mx 440 odswierzania 85 Mhz jest tylko 88 lub 75, 72 i 60 a nie ma 85. przy rozdzialce 1024x768 (mam philipsa 107s 17’’) takze obraz mam przesuniety i powyginany slowem nie da sie pzy tej rozdzialce pracowac. ustawilem wiec 1100 cos tam na 800 costam ale ta rodzielczosc mnie nie zadowala. nie wime jak ustawic aby miec 85 MHz przy 1024x768 ??

rece mi juz opadaja. myslalme ze z ta distro nei bedzie problemow a tu zonk

dzieki

mam susa 10,0

dzieki raz jeszcze

W SUSE sterowniki do nVidii instaluje się za pomocą YaSTa. W uaktualnieniach chyba są.

Cześć,

dopisz sobie w xorg.conf w Section “Device” linijkę

Option “VertRefresh” “85”

możesz też to zrobić przez sax2

Pozdrawiam

dodalem i dalej to samo! !!

A ustawiałeś w sax2 parametry swojego monitora (częstotliwości poziome i pionowe ) ? co do "przesuniętego i powyginanego obrazu " w sax2 masz też możliwośc zmiany geometrii.

Sprawdź teź, czy napewno masz prawidłowo zainstalowane stery NVidii ? bo jeśli zainstalowałeś je ręcznie, a nie przez Yasta2 to po każdym update kernela musisz też uaktualnić sterowniki.

A jak korzystałeś z domyślnych sterów (mesa3d …) to mogłeś prawidłowo ustawić sobie odswieżanie ?