Problem ze stereo w słuchawkach (oprogramowanie Soundmax)

Witam!

Mam problem ze stereo w niedawno zakupionych słuchawkach, mianowicie, najprościej mówiąc: raz działa, a raz nie. W filmach, muzyce, czy niektórych grach (zwłaszcza single-player) stereo działa (tzn. wydaje się, że działa). W grach typu CS, HL: Deathmatch stereo nie działa :frowning: Karta jest zintegrowana z płytą Asus P5Q Deluxe, oprogramowanie to Soundmax. Kiedy uaktualniłem sterowniki karty przez menedżer urządzeń, stereo działało prawidłowo, lecz posypało mi się oprogramowanie Soundmax (wyskakiwały błędy itd.), lecz w końcu jako urządzenie odtwarzające w oknie oprogramowania pojawiły mi się słuchawki a nie głośniki (taki szczegół :stuck_out_tongue: ). No więc skasowałem Soundmax, sterowniki od karty dźwiękowej i zainstalowałem ponownie Soundmaxa lecz w najnowszej chyba wersji (61026520), problem jednak występuje nadal (brak stereo). Co mam w takim wypadku robić? Skasować oprogramowanie Soundmax i pozwolić Windzie zainstalować sterowniki z internetu? Nie będzie to skutkowało gorszą jakością dźwięku?

Pozdrawiam

EDIT:

Po skasowaniu Soundmaxa, problemem jest niedziałający mikrofon (jest razem ze słuchawkami). W SM musiałem zaznaczyć “Wzmocnij sygnał” czy coś takiego, aby mikrofon zadziałał. Jak to włączyć w Viście?

EDIT 2 - ROZWIĄZANIE PROBLEMU:

Udało mi się rozwiązać problem samemu :slight_smile: Należy usunąć program Soundmax (oraz jeśli zostały, to również sterowniki wgrane przez Windows). Po restarcie komputera wgrać ponownie sterowniki Soundmax (wersja 61026520). Po ponownym restarcie otworzyć oprogramowanie Soundmax, wejść w zakładkę “Zaawansowane” i zaznaczyć “Niezależne słuchawki z przodu”. Po restarcie powinno działać. Oczywiście tyczy się to sytuacji, gdy mamy złącza na słuchawki i mikrofon z przodu obudowy.