Problem ze sterownikami Ati Catalyst (najnowsza wersja)

Witam. Mam problem takiego typu że po właczeniu gry (Most Wanted), resetuje mi sie sterownik karty graficznej, wyskakuje komunikat VPU Recovery (cos w tym stylu) moze ktoś wie o co chodzi, czy mam zainstalować jakies inne stery ?? U kumpla ten problem występuje juz około miesiąca, też na NFS MW ( w nic innego nie gra). Dodam ze moja karta grafiki to Ati Radeon 9550 Excalibur

btw

Dodam jeszcze że u kolegi przeinstalowałem sterowniki chyba 3 razy, problem dalej jest. Posiada on Radeona 9250

Spróbować z Omegą ??

Spróbuj zainstalować najnowsze stery. Sam tak miałem w grze CoD1 przy firmowych sterach. Gdzieś słyszałem, że to od tego, że karta się grzeje czy cuś. Dziwne, że od jakiegoś pół roku tego komunikatu nie widziałem, a w międzyczasie grafa przeżywała niezłe katusze…

W sterowniku grafiki opcja SMARTGART zmniejsz ustawienie szybkości AGP z x 8 na x 4 .OK, restart kompa i zobacz.

Jak masz max ustawienie AGP x 4 zmniejsz na x 2.OK,restart kompa i zobacz.

Można również spróbować wyłączyć opcje VPU Recover.OK(zastosuj) restart kompa i zobacz.

Zastosować starszy sterownik,najpierw należy odinastalować stary,użyć deinstalatora z płyty CD do karty grafiki lub funkcji deinstalującej AtiCimUn.exe ze sterownika(katalog ATI) - zrobić porządek po sterach i oprogramowaniu,restart kompa i uruchomić kartę na sterze systemowym.

Wgrać stery do płyty głównej.

I dopiero nowy ster.

Spróbuj zainstalować:

http://www.microsoft.com/downloads/deta … laylang=en

restart kompa i powinno działać wszystko :slight_smile:

miałem ten sam problem i to pomogło

Odinstaluj te stery programem Driver Cleaner i ściągnij najnowsze OMEGI a nie catalyst’y. U mnie zdecydowanie lepiej chodzi NFSMW na Omegach i nie ma żadnych problemów