Problem ze sterownikami do kabla do nokii 6020

Witam.

Zakupiłem kabel do wymiany danych między komórką za komputerem, z dołączonymi sterownikami. Jednak mam problemy z zainstalowaniem tych sterowników, postępuje zgodnie z krótką instrukcją zapisaną w pliku readme.txt:

Punktu pierwszego nie potrafie wykonać… o co w nim chodzi?

A po wykonaniu punktu piątego, system nie potrafi zainstalować tego sterownika.

niemozna.gif

Kabel razem z podłączonym telefonem komórkowych identyfikowany jest jako USB-Serial Controller. Plikami które są instalowane z dołączonej płytki nazywają sie usbv2com.inf i usbv2com.sys , jednak gdy wybieram kolejno opcje Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji(zaawansowane), następnie Nie wyszukuj, wybiore sterownik do zainstalowania , potem Pokaż wszystkie urządzenia , i Z dysku , po wpisaniu lokalizacji z plikami, wyświetla sie komunikat z błędem.

plik.gif

Mój system operacyjny to Windows XP Professional z Service Pack’iem 2, producentem kabla jest 4World, a dystrybutorem enan.com.

Kabla niemoge zwrócić, ponieważ opakowanie (chociaż otwarte “kulturalnie”) jest zbyt zniszczone, a skoro kabel reaguje po podłączeniu do komputera to znaczy że działa, a wine ponosi mój komputer. Próbowałem na komputerach znajomych, jeden miał Win98SE, drugi WinXP Pro SP1, i trzeci WinXP Home (niewiem jaki sp) i taki sam efekt.

Jeżeli ktoś potrafi mi pomóc to prosze o szybką odpowiedź. Wyrzucenie tego kabla do śmieci, i kupienie oryginalnego do Nokii nie wchodzi w rachube.

Punkt pierwszy dotyczy tylko sytuacji gdy masz zainstalowane oprogramowanie we wcześniejszej wersji

Co do instalacji samego sterownika. Widocznie wybrałeś nie tę lokalizację co trzeba. Rozejrzyj się wśród katalogów na płycie czy nie ma sterowników do Windows XP. Proponuję wybrać opcję automatycznego wyszukiwania odpowiedniego sterownika

Problem polega na tym, że kiedy opcja automatycznego wyszukiwania sterownika nie powiodła sie, (screen numer1) postanowiłem wykonać kopie i umieścić je w oddzielnym folderze, następnie wskazać odpowiednią lokalizacje sam (screen numer2) , gdzie efekt był ten sam.

Myśle że to wina sterowników, które były dołączone razem z kablem, Windows nie potrafi ich odczytać.

http://darekols.ovh.org/sterowniki.rar

:mrgreen:

no comment :x

Złączono Posta : 08.09.2006 (Pią) 21:52

potrzebuje działających sterowników tego kabla, albo niech ktoś mi powie jak zmusić Windowsc aby odczytał sterowniki, a kabel zidentyfikował jako kabel do nokii a nie USB-Serial Controller

Złączono Posta : 13.09.2006 (Sro) 22:36

Nie jestem pierwszy z podobnym problemem, nie którzy mają problemy z podróbkami kabli do różnych producentów telefonów. Czy nikt nie poradził sobie z tym problemem?

Wiec powtórze sie