Problem ze sterownikami do karty graficznej NVIDIA GeForce 2

Witam!

Posiadam kartę nVidia GeForce 2 mx 400. Po instalacji najnowszych sterowników wszystko ma kolor 4 bitów i rozdzielczość 800x600 :frowning: . Jak zainstaluje stare sterowniki z płytki to działa normalnie. Informacje: System Windows Xp Profesional, 256 mb ram. Nie wiem czy to się przyda, ale przed ok 1 roku temu mój komputer po uruchomieniu dziwie pipczał. Po przeczyszczeniu kompa działał normalnie i tak czasami dziwnie śmierdzi.

  • bardzo mało RAM-u /proponuję dołożyć jeszcze 1 GB/ oraz bardzo słaba i stara karta graficzna :frowning:

Nie wiem dodatkowo jaki masz procesor oraz zasilacz ?

  1. Zainstaluj sterowniki do swojej płyty głównej Chipset.

  2. Start -> Panel sterowania -> System -> Zaawansowane -> Wydajność -> Ustawienia -> Efekty wizualne - zaznacz tylko

6 pozycji - Zastosuj - OK.

kliknij aby powiększyć :

b6f4bd33aeb1d059m.jpg 86e86da81e7e892fm.jpg

  1. Zainstalowałeś DirectX 9.29 Redistributable ?

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c

Jaki masz NET Framework oraz Service Pack ?

Po “kie licho” instalujesz najnowsze sterowniki do karty graficznej jeżeli starsze nie sprawiają problemów ?

Najnowsze sterowniki nie są zawsze najlepsze zwłaszcza na tak starej karcie graficznej :wink:

Sprawdź poprzednie lub :

http://www.nvidia.pl/object/winxp_2k_84.21_pl.html

http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_56.72

Pobieraj Wersja międzynarodowa lub International - będą PL.

Najpierw odinstaluj te które posiadasz, usuń ręcznie folder NVIDIA z dysku C, przeczyść komputer np. programem CCleaner.

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

kliknij aby powiększyć :

ccleaner1.th.jpg ccleaner2.th.jpg

Może jeszcze jak więcej podasz/napiszesz to będę mądrzejszy :slight_smile:

A może jeszcze 3? Tyle ze użytkownik ma SDRAM albo DDR1, cena jak za cały komputer.

Dotknij radiator karty graficznej. Prawdopodobnie nie ma wiatraka I radiator trochę się rozlazł ni I się gotuje.

Resztę już raczej wyżej zapisano.

“Zdzieram” trzeci komputer, mam przeszło 3 GB RAM-u na Windows XP ponieważ wcześniej miałem dużo problemów, obecnie przeglądarki oraz antywirusy i inne programy mają wysokie wymagania :

mjkomputer.th.jpg

Dokładnie naprawiłem w między czasie taki sam komputer po raz siódmy - wystarczyły p/w sterowniki oraz dołożenie RAM-u,

koszt za używaną pamięć 50 zł. którą kupiłem znajomemu na Allegro, za nową 100 zł :wink:

Jaki cały komputer ? :slight_smile:

Odnośnie temperatur to :

  • jak czyściłeś kompa :?:

Podaj temperatury.

Sprawdź czy nie masz “spuchniętych” kondensatorów :

spuchnitekondensatory.th.jpg

prz3 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

EDYTUJ szybko tytuł tematu np. Problem ze sterownikami do karty graficznej NVIDIA GeForce 2 MX 400 na Windows XP :wink:

Dzięki xMan. Ściągnąłem pierwsze i był error, ale jak ściągnąłem te drugie to wszystko działa git i ustawiłem troche bajerów :stuck_out_tongue: .

Dzięki, dzięki i jeszcze raz dzięki.