Problem ze sterownikami do karty graficznej!

Witam niedawno pisałem na forum ze mam problem bo kiedy właczam gre to wyskakuje mi niebieskie okienko z błedem i musze ponownie uruchomic kompa. Problem jest z plikiem nv4_disp.dll czt cos takiego. Jest to chyba od sterowników do karty ale instaowałem juz chyba z 10 róznych sterowników i zadnej zmiany :frowning: w tym niebieskim oknie pisze tez zeby wyłaczyc jakas pamiec biosu czy cos w tym stylu ?? moze mi ktos pomóc bo chciałbym wkoncu kiedys pograc !!

może chodzi o pamięc wirtualną?

-nv4_disp.dll

ten komuhikat dotyczy sterowników

jaki system,karta

przy ilu i jakich grach to występuje

Ściągnij plik i zainstaluj, powinno to coś dać: http://www.dll-files.com/dllindex/dll-f … l?nv4_disp i poczytaj: ttp://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76390 koniecznie!

no tez chyba wyskakuje z pamiecia wirtualna biosu czy cos takiego i zeby to wyłaczyc, system win xp professional sp2 karta geforce 7300gt 256 i wystepuje to przy wszystkich grach !!

Złączono Posta : 27.02.2007 (Wto) 15:00

zrobiłem jedno i drugie odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem jeszcze raz i dalej to samo niebieski ekran i reset :frowning: a z tym programem to raz sie właczyło skanowanie pokazało iles tam bledów dałem napraw, komputer sie uruchomił ponownie, włączam jeszcze raz i pokazało ze trial version i tyle :frowning: ten mój komputer chyba jest opetany a nie mam czasi zaniesc go do serwisu i myslałem ze sam to jakos naprawie ale chyba bede musiał jednak isc z nim tam gdzie go kupiłem :frowning:

w ostateczności reinstal systemu- a i dla pewności

ale jak oni ci powiedzą że to wina oprogramowania to będziesz płacił za nieuzasadnione zgłoszenie reklamacji

w komunikacie o biosie prawdopodobnie chodzi o coś w stylu

system bios cacheable, shadowing bios albo system bios, system

bios cache itd - jeśli masz coś takiego(nowsze płyty nie mają)

to wyłącz(ustaw na disabled) - bios jest dodatkowo zapisywany w pamięci systemowej(ram) i zakres pamięci może wchodzić w konflikt z zakresem

sterowników karty graficznej, stąd problemy, a zysk z zapisania biosu w ramie jest niewielki

reinstala robiłem ze 3 razy i nic nie daje :frowning: a z ta reklamacja to moze faktycznie prawda najpierw musze popróbowac wszystkie sposoby jakie sa :slight_smile: ale z tym wyłaczeniem tej pamieci biosu moze byc problem bo moja płyta jest w miare nowa chyba bo ja kupowałem w grudniu razem z reszta kompa ale poszperam moze bedzie taka opcja :))

Złączono Posta : 28.02.2007 (Sro) 12:18

szukałem w biosie opcji wyłaczenia tej pamieci ale nic nie znalazłem :frowning:

Złączono Posta : 02.03.2007 (Pią) 10:44

wie ktos jak to inaczej zrobic ??