Problem ze sterownikami do płyty głównej

Witam

kupiłem komputer i mam taki problem ,nie dostałem do niego sterowników do płyty głównej i karty graficznej

nie znam nazwy płyty głównej, karta graficzna to geforce ev3a 8600gt

posiadam do niego orginlny xp, nie wiem od czego zacząć aby uruchomić komputer

Zacznij od… zainstalowania systemu operacyjnego. Potem będziesz myślał nad sterownikami.

Istotne, czy system da sie zainstalować i nastąpi jego uruchomienie.

Chciałbym najpierw zgrać sterowniki na płytkę, a następnie instalować system czy będzie taka mozliwość

Na płycie głównej masz jej nazwę i model, na tej podstawie poszukaj w necie, korzystając z komputera (koleżanki/kolegi), sterowników do niej.

Do karty graficznej już wiesz jakie sterowniki :slight_smile: bo znasz model.

Pozdrawiam

W którym miejscu mam to znależć otworzyłem komputer ale nie mogę znależć nazwy płyty

a na fakturze zakupu/pudelku nie masz nazwy?

no właśnie nie mam faktury ani pudełka

darek6603 zainstaluj system! Nie zawracaj sobie głowy sterownikami. Dowiesz się PO uruchomieniu systemu! Zrozum to i rób instalację. Taka jest NORMALNA kolejność.

Jeśli możesz, zrób zdjęcie płyty i wstaw do tematu.

Nie ma jednego standardowego miejsca nr i serii.

Możesz, jak pisze Poraj , zainstalować system, później zainstalować Everesta i w nim zobaczyć jaką masz płytę główną. Po zainstalowaniu systemu również będziesz wiedział jakich sterowników ewentualnie brakuje, zobaczysz to w Menadżerze urządzeń.

Czasami w evereście nie pokazuje nazwy płyty głównej bo nie ma sterownika chipsetu