Problem ze sterownikami do Radeona HD4870

Mam Radeona HD4870 Palit Sonic i zainstalowałem dla niego Catalysty 8.12 i mam oto taki problem: jak uruchamiam kompa pokazuje mi się czarny ekran ale komp chodzi (słychać miedzy innymi ten charakterystyczny dźwięk jak się Windows XP uruchamia) POMOCY!

Czy przy starcie systemu widzisz na monitorze pasek wczytywania systemu? Jeżeli tak, to prawdopodobnie użyłeś kombinacji klawiszy(najczeście Alt + F5), która sprawia, że obraz jest “przełączany” na drugi monitor. Jeżeli natomiast takiego obrazu nie widzisz spróbuj docisnąć kabel do gniazda przy karcie i przy monitorze.

Kabelek dociśnięty. Żadnych klawiszy nie wciskam. Chcę jeszcze zaznaczyć parę kwestii: nie zawsze tak się dzieje (średnio co drugie uruchomienie), wiem, że był taki identyczny problem z dwoma HD4850 w CrossFire, więc to pewnie wina sterowników. Spróbuje starszych 8.11 co o tym sądzicie?

Spróbuj alternatywnych sterowników od Omegii i zobacz czy na nich problem też występuje.

http://www.omegadrivers.net/ati_winxp.php

Najpierw spróbuj omega kozunio12 mówi dobrze

Zaraz obczajam OMEGII. Moja karta to konkretnie ten model: http://www.allegro.pl/item486752007_pal … abrze.html. Grubas ma coś takiego jak: Dual Bios (!). Aha i nie instalowałem softu z płytki dołączonej do pudełka z kartą tylko od razu ściągnąłem Catalysty ze strony producenta. Może w tym rzecz? Zainstalować soft z płytki?

EDIT: ■■■■ blada. OMEGII nie pomogły, starsze sterowniki też. Kurcze nie wiem już co robić, a najgorsze jest to, że Google mówi, że ten problem to przypadłość tych Palitów. Ma ktos jeszcze jakiś pomysł?

No jasne, jak masz xp-ka to wal najpierw z płytki, z potem nakładasz na nie z sieci (te nowsze)! :slight_smile:

Spróbuje twoją metodę keymen , zobaczymy czy to pomoże.

EDIT: Zauważyłem, że gdy system jest czysty z jakichkolwiek sterowników wszystko śmiga super. Hmmm…

EDIT2: Kolejny raz ■■■■. Zainstalowanie sterów z płytki i nałożenie najnowszych Catalystów nie pomogło, ale sytuacja się trochę zmieniła. Otóż teraz czasami zamiast braku obrazu, komputer się resetuje i wyskakuje blue screen informujacy mnie, że wystąpił błąd a przyczyna błędu był sterownik ATI ( :?: ) dokładnie to chyba ten ati3dvag.dll , czasami też pojawia się black screen z zapytaniem jak ma być uruchomiony Windows (uruchom System Windows normalnie itd.) I wtedy jest git.

to niestety nie wykorzystasz pełnych możliwości karty :frowning:

Witam u mnie jest to samo na palicie hd 4850 był ten problem wymieniłem go na gigabyte hd4870 i to samo system sie ładuje ja lecą te kreski potem czarny ekran i system staruje od nowa jeżeli juz ruszy to wszystko chodzi jak nalezy może ktoś wie co sie dzieje

Może spróbuj w trybie awaryjnym za pomocą Driver cleaner’a usunąć dokładnie wszystkie śmieci/pozostałości po innych sterach i ponownie zainstalować (te z dołączonej płyty).

Ja jakoś z tym palitem nigdy jeszcze nie miałem problemów, no może jeden - hałas i złudzenie lotniska pod biurkiem :stuck_out_tongue: Ale z tym już sobie poradziłem.

Dual Bios o którym wspomniałeś to ten “dzyndzelek” inaczej przełącznik do zmiany z trybu NOMRAL na TURBO z podkręconymi zegarami :slight_smile:

jaro1370 , a jaki masz zasilacz? Ramen , a ty jakich sterów używasz?

Aktualnie mam 8.11 i śmiga ładnie :stuck_out_tongue: wcześniej miałem te z płyty i też śmigało :slight_smile:

Edit: Ściągnij i zainstaluj może same Display Driver’y i zobacz czy śmiga, może u Ciebie Catalyst szaleje i powoduje takie błędy :slight_smile:

sterowniki z płyty 8.6 zasilacz pentagram 460w ale próbowałem juz innych sterowników i to samo , zauwazylem jeszcze ze czasami literki są troche rozmazane