Problem ze sterownikami do Radeona HD4870

(Denis1992) #1

Mam Radeona HD4870 Palit Sonic i zainstalowałem dla niego Catalysty 8.12 i mam oto taki problem: jak uruchamiam kompa pokazuje mi się czarny ekran ale komp chodzi (słychać miedzy innymi ten charakterystyczny dźwięk jak się Windows XP uruchamia) POMOCY!

(kozunio12) #2

Czy przy starcie systemu widzisz na monitorze pasek wczytywania systemu? Jeżeli tak, to prawdopodobnie użyłeś kombinacji klawiszy(najczeście Alt + F5), która sprawia, że obraz jest "przełączany" na drugi monitor. Jeżeli natomiast takiego obrazu nie widzisz spróbuj docisnąć kabel do gniazda przy karcie i przy monitorze.

(Denis1992) #3

Kabelek dociśnięty. Żadnych klawiszy nie wciskam. Chcę jeszcze zaznaczyć parę kwestii: nie zawsze tak się dzieje (średnio co drugie uruchomienie), wiem, że był taki identyczny problem z dwoma HD4850 w CrossFire, więc to pewnie wina sterowników. Spróbuje starszych 8.11 co o tym sądzicie?

(kozunio12) #4

Spróbuj alternatywnych sterowników od Omegii i zobacz czy na nich problem też występuje.

http://www.omegadrivers.net/ati_winxp.php

(Keymen3) #5

Najpierw spróbuj omega kozunio12 mówi dobrze

(Denis1992) #6

Zaraz obczajam OMEGII. Moja karta to konkretnie ten model: http://www.allegro.pl/item486752007_pal ... abrze.html. Grubas ma coś takiego jak: Dual Bios (!). Aha i nie instalowałem softu z płytki dołączonej do pudełka z kartą tylko od razu ściągnąłem Catalysty ze strony producenta. Może w tym rzecz? Zainstalować soft z płytki?

EDIT: Dupa blada. OMEGII nie pomogły, starsze sterowniki też. Kurcze nie wiem już co robić, a najgorsze jest to, że Google mówi, że ten problem to przypadłość tych Palitów. Ma ktos jeszcze jakiś pomysł?

(Keymen3) #7

No jasne, jak masz xp-ka to wal najpierw z płytki, z potem nakładasz na nie z sieci (te nowsze)! :slight_smile:

(Denis1992) #8

Spróbuje twoją metodę keymen , zobaczymy czy to pomoże.

EDIT: Zauważyłem, że gdy system jest czysty z jakichkolwiek sterowników wszystko śmiga super. Hmmm...

EDIT2: Kolejny raz dupa. Zainstalowanie sterów z płytki i nałożenie najnowszych Catalystów nie pomogło, ale sytuacja się trochę zmieniła. Otóż teraz czasami zamiast braku obrazu, komputer się resetuje i wyskakuje blue screen informujacy mnie, że wystąpił błąd a przyczyna błędu był sterownik ATI ( :?: ) dokładnie to chyba ten ati3dvag.dll , czasami też pojawia się black screen z zapytaniem jak ma być uruchomiony Windows (uruchom System Windows normalnie itd.) I wtedy jest git.

(Keymen3) #9

to niestety nie wykorzystasz pełnych możliwości karty :frowning:

(Jaro1370) #10

Witam u mnie jest to samo na palicie hd 4850 był ten problem wymieniłem go na gigabyte hd4870 i to samo system sie ładuje ja lecą te kreski potem czarny ekran i system staruje od nowa jeżeli juz ruszy to wszystko chodzi jak nalezy może ktoś wie co sie dzieje

(Ozi2004) #11

Może spróbuj w trybie awaryjnym za pomocą Driver cleaner'a usunąć dokładnie wszystkie śmieci/pozostałości po innych sterach i ponownie zainstalować (te z dołączonej płyty).

Ja jakoś z tym palitem nigdy jeszcze nie miałem problemów, no może jeden - hałas i złudzenie lotniska pod biurkiem :stuck_out_tongue: Ale z tym już sobie poradziłem.

Dual Bios o którym wspomniałeś to ten "dzyndzelek" inaczej przełącznik do zmiany z trybu NOMRAL na TURBO z podkręconymi zegarami :slight_smile:

(Denis1992) #12

jaro1370 , a jaki masz zasilacz? Ramen , a ty jakich sterów używasz?

(Ozi2004) #13

Aktualnie mam 8.11 i śmiga ładnie :stuck_out_tongue: wcześniej miałem te z płyty i też śmigało :slight_smile:

Edit: Ściągnij i zainstaluj może same Display Driver'y i zobacz czy śmiga, może u Ciebie Catalyst szaleje i powoduje takie błędy :slight_smile:

(Jaro1370) #14

sterowniki z płyty 8.6 zasilacz pentagram 460w ale próbowałem juz innych sterowników i to samo , zauwazylem jeszcze ze czasami literki są troche rozmazane