Problem ze sterownikami do xp, acer


(Ostry4td2) #1

Witam, wywaliłem właśnie viste z kompa i zainstalowałem xp sp2. Nie spodziewałem się, że będzie problem z zainstalowaniem sterowników. Sterowniki audio poszły gładko, ale gorzej ze sterami do karty graficznej. Wyskakuje komunikat: Ten system nie spełnia minimalnych wymagań. Na płycie głównej pisze tylko PCI EXPRESS, a kompa dostałem i nie mam żadnej faktury ani czegoś co pomogłoby mi w identyfikacji karty.


(Cedar) #2

A symbolu laptopa też nie masz? Na 99,99% wystarczy aby zidentyfikować jaka ma kartę graficzną.

Możesz też wejść na stronę: http://www.nvidia.pl/Download/Scan.aspx?lang=pl - jeśli masz kartę graficzną nVidia, to zostaną wyszukane odpowiednie sterowniki dla Twojego komputera.


(Ostry4td2) #3

To nie jest laptop, to stacjonarny komputer na obudowie pisze Personal computer: model veriton m460


(Cedar) #4

Nie wiem skąd mi się znalazł ten laptop :wink: Chyba "Acer" mnie zmylił bo większość tej marki to laptopy. Przepraszam, za pomyłkę.

Wejdź na stronę, którą podałem wcześniej lub uruchom program SIW lub Everest i poszukaj typu karty.

-- Dodane 20.09.2009 (N) 19:13 --

Chwila z google: http://acer.icecat.biz/pl/p/PS.M46E6.B0 ... 20M460.htm

Karta graficzna Intel GMA 3100


(Ostry4td2) #5

Ale musze uruchomić ten program na tym kompie do którego szukam sterowników prawda? A kolejny problem to to, że nie działa na nim internet, podłączam kabel sieciowy i nic, nie ma żadnej reakcji, ale to swoją drogą. A karta graficzna jest zintegrowana, w ogóle ten kompa ma wszystko w jednej płycie głównej.


(Cedar) #6

Nie musisz wchodzić na tą stronę (nic to nie da) bo znalazłem i napisałem, że masz kartę graficzną intel.

Tu jest sterownilk dla XP HOME:

http://global-download.acer.com/GDFiles/Driver/VGA/VGA_Intel_6.14.10.4847_XPx86_A.zip?acerid=633645066704327880&Step1=Desktop&Step2=Veriton&Step3=Veriton M460&OS=X01&LC=en&SC=EMEA_20

To że karta graficzna jest zintegrowana nic nie zmienia, zawsze nadal to jest karta graficzna i do takiej s ą potrzebne sterowoniki jak do każdej innej.


(Ostry4td2) #7

Zaraz znajde sterowniki do tej karty i zobaczymy :wink: Ok dzięki, ja mam xp z sp2 ale to chyba nie powinno robić różnicy.


(Cedar) #8

Pod tym adresem możesz sobie wyszukać i pobrać odpowiednie (inne) dla siebie sterowniki: http://www.acer.pl/acer/service.do?Lang ... 4234474710

Chyba już precyzyjniej nie da się pomóc :wink:

PS. ciekawe jest to, ze na tej stronie są sterowniki do 3 różnych kart graficznych (oznaczone jako VGA), chociaż pod linkiem, który podałem wcześniej podawali, że w tym komputerze jest Intel. Skoro podbierasz z innego komputera to pobierz wszystkie 3 typy i zacznij instalować od Intela.

No i jeśli masz system XP Prof a nie XP HOME to musisz na tej stronie zmienić wybór systemu operacyjnego ( to czy masz SP2/3 nie ma znaczenia)

Veriton.jpg


(Ostry4td2) #9

Już wszystko gra, sprawdzałem na swoim kompie i nie chciało się instalować, a na acerze wszystko poszło. Dzięki :smiley: