Problem ze sterownikami grafiki GT 430

Witam.

Zakupiłem dzisiaj nową grafikę Gigabyte GT 430 1gb RAM, mam dość starą płytę Asus P5VDC-X która posiada złącze AGP oraz PCI-E. PO włożeniu nowej grafiki i zainstalowaniu sterowników mam obraz itd lecz przeskakuje tak jakby sterowników nie było (po złapaniu folderu i poruszaniu nim na boki jest to zwolnione tępo itd). Gdy otworzę MÓJ KOMPUTER>WŁAŚCIWOŚCI> MENADŻER URZĄDZEŃ to karta jest opisana jako GT 430 lecz jest przy niej żółty wykrzyknik. Po kliknięciu w nią pokazuje się stan urządzenia jako:

Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)

Aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów przeznaczone dla tego urządzenia, kliknij Narzędzie do rozwiązywania problemów.

Próbowałem włączyć i wyłączyć urządzenie, ściągałem inne sterowniki, instalowałem od nowa windowsa, wyjmowałem i wkładałem kartę do komputera, więc próbowałem niemal wszystkiego.

Dodam iż mam widowsa xp sp3, Procesor Pentium 4 3.20Ghz, 1gb ram GOOD RAM, Dysk 160 Western Digital, zasilacz Chieftec 500w.

Proszę o pomysły co to może być.

Z góry dziękuje za podpowiedzi i wybaczcie zamotany typ wiadomości :wink:

A usunołeś sterowniki od starej grafiki.

Poszukaj w BIOS opcji związanej z inicjacją grafiki lub czegoś takiego, być może ustawione jest, że jako “ważniejsze” jest złącze AGP i dlatego takie rzeczy się dzieją.

rastadsk ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

odinstalowywałem sterowniki od starej grafiki, w biosie nie widze opcji zmiany. Poza tym kiedyś miałem grafikę 7600GS na PCI-E i nic nie zmieniałem.

Ściągnij jakiś program do kompletnego usunięcia wszystkich sterowników nvidii. Ja używam http://downloads.guru3d.com/Guru3D—Driver-Sweeper-(Setup)_d1655.html

No więc pożyczyłem sobie inną grafikę na PCI E, GT220, włożyłem, zainstalowałem sterowniki i wszystko działa ok. Przy tamtej zauważyłem że podczas ładowania systemu była chwilowa “zwiecha” i karta lekko piszczała, bardzo cicho… Po czym po chwili dalej się włączał windows. Zaniosłem grafikę do sklepu, mają sprawdzić i jak uszkodzona to dadzą nową. Oby tak było :wink: