Problem ze sterownikami kontrolerów SCSI i RAID

Witam. Mam płytę główną Asus p5ld2-vm dh, 1 dysk twardy Samsung SATA II i jeden dysk WDC 80gb podpięty pod taśmę IDE. Problem polega na tym, że po zainstalowaniu tych sterowników z cd dołączonego do płyty głównej oraz ze strony Asusa komputer włącza się 20 razy wolniej :cry: Po wyłączeniu “ITE IT8211 ATA/ATAPI controller” komputer włącza sie normalnie. Oto screen z menedżera urządzeń:

screengj6.png

http://g.imageshack.us/g.php?h=172i=screengj6.png

Niestety wyłączanie tego powoduje oczywiście zanik dysku w moim komputerze, więc nie jest to rozwiązaniem. Podczas włączania pasek ładowania zatrzymuje sie na jakies 10 - 15 sekund, a po chwili znów działa. Proszę o pomoc ![-o<

Napisałeś: "po zainstalowaniu tych sterowników z cd dołączonego do płyty głównej oraz ze strony Asusa ". Dlaczego dublujesz sterowniki? Może tu tkwi przyczyna wolnego uruchamiania się systemu? Spróbuj całkowicie odłączyć dysk na IDE. Doprowadź do poprawnego uruchamiania się komputera z dysku SATA, (zobacz przy okazji, czy zworka na dysku jest ustawiona na tryb SATA II), a później dołącz drugi dysk, ten z IDE…

Na zamieszczonym obrazku widzę, że masz dwa różne sterowniki na IDE…

Problem rozwiązany. Raczej chodziło tu o złe przypięcie dysku. Wcześniej miałem 2 taśmy, na pierwszej był sam dysk a na drugiej sam cd-rom. Teraz podłączyłem wszystko pod jedną taśmę i ustawiłem cd-rom na master a dysk na slave. Wynik = komputer uruchamia się szybciej, dysk (ide) działa bez problemu, a ja mam kłopot z głowy. A to całe zamieszanie z taśmami zostało spowodowane dużą kartą graficzną :D, przez którą musiałem trochę pokombinować z umiejscowieniem dysków. Ale mimo wszystko dzięki za pomoc i zainteresowanie tematem.

Pozdrawiam

PS A sądziłem, że windows zastępuje stary sterownik nowszym a nie instaluje nowszy obok starszego :shock: