Problem ze sterownikami lub kodekami dźwięk

Witam, posiadam głośniki Creative inspire T6100 i kartę dźwiękową Creative Labs Sound Blaster Live! 5.1 PCI. Po zakupie głośników miałem problem z kartą dźwiękową i właśnie musiałem dokupić Sb0100. Nie pamiętam dokładnie skąd pobrałem sterowniki i kodeki ale wszystko działało poprawnie. Niedawno robiłem formata i okazało się że głośniki działały oprócz centera. Z początku w dźwięku wyświetlało że moją kartą dźwiękową jest jakaś B000. I dlatego coś mi nie pasowało. Ściągnąłem przed chwilą inne sterowniki dokładnie: http://pliki.pcworld.pl/pc/programy/037 … ion.1.html

I teraz w panelu sterowania wyświetla mi że moją kartą dźwiękową jest SB live! Wave device. Nie działał tył, przestawiłem zaawansowane właściwości audio na “Głośniki systemu suround sound 5.1” Tył się załączył ale center dalej nie działa. Nie wydaje mi się by był to problem z okablowaniem, lub spaleniem głośnika. Co do kodeków od dźwięku to mam AC3Filter wersję 1.51a, tam widzę że działają tylko prawy i lewy tylne nie, chociaż wyraźnie słyszę że tył działa. Nie daje nic przestawianie ustawień. Stąd moje pytanie co można zrobić i oczywiście proszę o oświecenie w sprawie kodeków lub sterowników które są najlepsze dla mojego sprzętu. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam i życzę wesołych świąt :).

Jaki masz system operacyjny? Zmieniałeś go?

PS zmień temat

dario3d , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Windows XP service pack 3 32 bity Zapomniałem dodać :stuck_out_tongue: nie nie zmieniałem.