Problem ze sterownikami OMEGI do Radeona X1650 PRO

(Malinowy Kr) #1

Witam !!

Mam mały problem z wgraniem sterowników Omegi do Radeona X1650 Pro 512mb. Ściągnąłem następujące sterowniki pod windows xp: rad_w2kxp_omega_38421 i po zainstalowaniu komputer w ogóle ich nie wykrywa. Podczs próby aktualizacji sterownika przez panel sterowania/menedżer urządzeń i zaznaczeniu folderu w którym znajdują się stery wyświetla, że wybrany sterownik nie współpracuje z systemem windows xp. Proszę bardzo o pomoc :?

(Technik Elektro) #2

http://ati.amd.com/support/driver.html

wygeneruj sobie w przypadku niektórych sterowników do poprawniej instalacji jest wymagany zwłaszcza by zainstalować-odpalić ccc. :

http://www.microsoft.com/downloads/deta ... b15c5e04f5

(Malinowy Kr) #3

Dzięki za odpowiedź zaraz zobacze czy da radę zainstalowac :slight_smile:

Złączono Posta : 10.11.2007 (Sob) 12:22

Chciałem jeszcze zapytac, czy podczas instalacji sterowników Omegi trzeba odinstalowac te sterowniki oficjalne od ATI, czy moga one zostac i czy zostana zamienione ?

Złączono Posta : 10.11.2007 (Sob) 12:27

Chodziło Ci o to, żebym wygenerował Microsoft .NET Framework ?

Złączono Posta : 10.11.2007 (Sob) 14:51

Nic to nie dało, podczas instalacji sterownika wyskakuje: "Błąd INF; nie odnaleziono sterownika ekranu" :? a nastepnie :"Program instalacyjny nie mógł zakończyć instalacji. Spróbuj użyć standardowego sterownika VGA dla karty graficznej przed uruchomieniem programu instalacyjnego" :?

(Technik Elektro) #4

odinstaluj

nie wygenerowała tylko ściągnęła i zainstalowała...

usuń wszystkie sterowniki ponownie uruchom kompa - zainstaluj sterowniki.

(Malinowy Kr) #5

Mam zainstalowany Microsoft .NET Framework. Odinstalowałem te stare sterowniki i nic. Cały czas przy próbie zainstalowania wyskakuje mi "Błąd INF" :frowning: i Lipa

(Technik Elektro) #6

pozostaje format c: :-P.

(Malinowy Kr) #7

hehe :lol: nic najwyżej jak nie dojde czego to może byc przyczyną to będę musiał używać oficjalnych sterowników ATI bo formatu narazie nie musze robić :slight_smile: wszystko chodzi dobrze jedynie wgranie tych sterowników jest małym problemem :mrgreen: może z tą kartą cos jest nie tak, sam już nie wiem. Przyczyną może być wcześniejsza wersja sterowników Omegi wgrana do starej karty?????

(Technik Elektro) #8

si, ale odinstalowanie omeg powinno rozwiązać problem..

(Malinowy Kr) #9

Po odinstalowaniu starych sterowników wyczyściłem komputer driver cleanerem i niby coś tam usunęło, ale nic to nie dało tak jak było.

Złączono Posta : 10.11.2007 (Sob) 16:07

Albo może tak jak mówisz to wina systemu :mrgreen: okaże się jak w przyszłości wgram od nowa system :mrgreen:

Złączono Posta : 10.11.2007 (Sob) 16:18

Czytałem na anglojęzycznym forum (nie pamietam dokładnie nazwy) o podobnym przypadku i jeden z forumowiczów napisal chyba z 50 postów odnosnie swojego problemu. Próbował wgrać Omegi parę dobrych razy i nic. Rozwiązaniem jego problemu była starsza wersją sterowników. Próbowałem zrobić tak u siebie, ale u mnie odbyło się to bez oczekiwanych efektów :wink:

Złączono Posta : 11.11.2007 (Nie) 10:35

Jakby ktoś spotkał sie z podobnym problemem, proszę pisać :slight_smile: Jak sam dojdę dlaczego tak jest od razu napiszę, żeby nikt nie musiał siedzieć i się głowic co jest przyczyną. Dzięki :slight_smile: