Problem ze sterownikami via v511a

Witam

Zainstalowalem najnowsze sterowniki do chipsetu via na plycie Gigabyte GA-7VT600P-RZ i oto co sie stalo zainstalowalo w zakladce Kontrolery IDE ATA/ATAPI

Nieznane Urzadzenie

Nieznane Urzadzenie

Nieznane Urzadzenie

Nieznane Urzadzenie

Via Bus Master Controller - 0571

Via Serial Ata Controller - 3149

Pod nazwa “Nieznane urzadzenie” byly kanaly podstawowy i pomocniczy oba po dwa razy, ale w kanale podstawowym pod ktory podpieta jest nagrywarka CD-RW pracowala w trybie PIO i nie dalo sie przestawic na DMA 2 wiec odinstalowalem te kanaly i w tym problem ze nie moge ich zainstalowac z powrotem. Kilka razy juz odinstalowuje i kolko tak, ciagle nieznane urzadzenie sie wyswietla 4-krotnie przy starcie systemu . Jak je naprawic?

A może masz zainstalowane napędy wirtualne nieraz tak się dzieje.

Użyj deinstalatora z pakietu sterów VIA i odinstaluj te nowe stery,restart kompa i wgraj starsze i zobacz.

A jak odinstaluje nowe i wgram stare to mi system nie padnie? Już podobną sytuację miałem to w ogóle system sie nie ładował, przy starcie kompa blue screen i papa, pisało cośtam ze sterownik odwołuje się do innego urządzenia. Wirtualny naped mam z alcohola 120%, musze go najpierw odinstalować? Zależy mi żeby reinstalacji nie bylo, bo mam wszystko poustawiane.

BladeS

Używaj polskich znaków,opcja zmień i popraw.JNJN

Powinno się zrobić tak wtedy jest dobrze - inaczej różnie bywa:

  • odinstalować dokładnie wszystkie programy i napędy wirtualne z systemu - ma być czysto.

  • odinstalować pakiet VIA

  • menadżer urządzeń i odinstaluj wszystko co kontrolery IDE

Restart kompa i niech system ponownie zainstaluje kontrolery IDE.

Wgrać stery do płyty VIA.

lub spróbuj tak:

  • menadżer urządzeń i odinstaluj wszystko co kontrolery IDE,restart kompa i niech system zainstaluje ponownie kontrolery IDE i zobacz co i jak.

  • wgrać ponownie stery do płyty VIA,restart i zobacz.

Najlepiej zastosuj pakiet VIA w wersji 4.49.

W tym pakiecie instalator “setup” jest w wersji 16 bitowej i nie odpala sie w windows xp :frowning: