Problem ze sterownikami


(Piotrkijak) #1

Mam problem. otóż chcę zainstalować windowsa xp sp2 i nie mogę ponieważ po sformatowaniu dysku twardego przechodzi do przygotowywania listy plików do skopiowania i mimo tego iż mam włożonego pendriva z właściwymi sterownikami wyskakuje mi informacja żebym włożył dysk oznaczony etykietą intel matrix storage manager driver do stacji a: i nacisnąć enter kiedy będzie gotowe. Ale problem tkwi w tym, że daje enter i dalej to samo. Czy ktoś z Was wie co trzeba zrobić?


(Srebrny Wilk) #2

Wcześniej pendrive trzeba przygotować za pomocą odpowiednich narzędzi.

Narzędzia:

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te ... ITY-I23839

http://files.extremeoverclocking.com/file.php?f=197

Instrukcja:

http://h20000.www2.hp.com/bc/docs/suppo ... 121465.pdf

Dla Twojego komputera będziesz potrzebować tych sterowników:

KLIK

Pobrany plik f6flpy32.zip wypakowujesz (pojawi się plik f6flpy32.exe ), potem wypoakowujesz f6flpy32.exe (ale nie przez jego uruchomienie, tylko prze kliknięcie prawym klawiszem myszy i wybranie z menu kontekstowego wypakuj tutaj - zakłądam, że masz np. 7-Zip albo WinRAR), pojawi sie plik F32.IMA.

Uruchamisz program HP Drive Key Boot Utilit y, którym przerobisz pendrive na FDD wskazujesz plik F32.IMA. Program sam go nie zobaczy, więc w polu wyboru po kliknięciu (...) w pollu Nazwa pliku wpisujesz F32.IMA.

Możesz również wypakować ten obraz F32.IMA za pomocą np. UltraISO, które w darmowej wersji 6.1 było za czasomismem KS i zwyczajne skopiwać na pendrive przerobiony na FDD.

Podczas instalacji Windows przy wyborze sterownika musisz wybrać następujący:

Intel® 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller (Mobile ICH8M-E/M)

Koniecznie ten, na innym nie zadziała.


(sosen86) #3

można też dokonać integracji sterowików z płytą z windowsemza pomocą nlite