Problem ze sterownikami

Cześć co mam zrobić ze sterownikami.Włączam płytę i system się zawiesza. A jak się uda do wyskakuje napis error

Złączono Posta : 30.11.2006 (Czw) 19:33

płyta nie jest porysowana , uszkodzona itp. wcześniej jakoś działało

Witam!

jaki error dokładnie wyskakuje? To się dzieje ze wszystkimi płytami czy tylko z jakaś konkretną?

Możesz ponownie zainstalować kanał IDE - ten, na którym masz podłączony napęd. Zainstalować ASPI, ewentualnie sprawdzić ten napęd na jakimś innym kompie.

Póki co podałeś za mało danych na jakakolwiek diagnozę :slight_smile:

mam 512 ram windows xp ,płyty nie próbowałem na innym kompie amd sempron 80 gb dysk

P.S nie sprawdzałem płyty pod kątem wirusów

Co to za płyta?? Co ona ma zawierać?? Do czego to mają być sterowniki?? Szczegułów też nam bardzo dużo podałeś o swoim pececie.

to płyta na której są sterowniki do karty muzycznej,graficznej,do płyty głownej i do karty sieciowej.Jest tam również dolłączony norton 2004 i inne użytkowe programy

nie wiem o co Ci chodzi płyta normalna okrągła

zapewne chodziło o to czy jest przeznaczona na system, w którym pracujesz

Musisz spróbować czy działa na innym komputerze i wszystko będzie jasne

Właśnie o to mi chodziło, co ona miała zawierać. Spróbuj odczytać zawartośc płyty u kogoś innego. Podaj też model swojej płyty głównej. Może uda się znaleść te sterowniki co są ci potrzebne na stronach WWW.

Próbowałeś ściągnąć i zainstalować sterowniki ze strony producenta płyty głownej ??

ha właśnie mam z neta sterowniki bo to mnie uratowało

a płyta jest na windows xp

Witam!

Możesz jeszcze ewentualnie wyłączyć autoodtwarzanie płyty i sprawdzić czy da się ja przeglądać.

Mnie się osobiście wydaje, że ta płyta jest uszkodzona lub Twój napęd jest już leciwy lub ma jakiś defekt i nie daje rady z tą płytą.

Ciężko jest diagnozować na odległość :frowning:

tak ledwo ledwo ale płyta daję się przeglądać tylko wtedy trzeba wiedzieć co sie ma instalować

ale dzięki

Proszę zmienić temat na konkretny, mówiący o problemie.

Przy okazji - temat przenoszę w odpowiednie miejsce.

Jak z innymi płytami?

I to jest własnie prawdziwa sztuka :smiley:

Witam!

To nie sztuka, tylko wróżenie z fusów.

a co to za problem złożyć kompa za 4k czy 5k?

Dracullo & Remix. Przestańcie się kłócić już o to czy łatwo jest złożyć kompa za jakąś cenę. Wiadomo, że im więcej gotówki można przeznaczyć na sprzęt tym łatwiej go złożyć i zaproponować coś komuś. Już drugi wątek w którym robicie zamieszanie :wink:

A co do płytki, to możliwe, że podczas nagrywania mógł wystąpić błąd (swoją drogą też nie ma nic czy to nagrywana płytka, czy nowa :wink: ), albo jak było wyżej czytnik jest już dość archaiczny i nie radzi sobie, tak jak mój boombox z moimi płytami które nagrywam teraz :confused:

Taki OT :slight_smile:

Nowy boysbad założymy :slight_smile: Był Kalwi i Remi teraz Dracullo & Remix 8)

My poporstu wymieniamy poglądy :slight_smile: