Problem ze sterownikami

(Szymonnowak4) #1

Cześć co mam zrobić ze sterownikami.Włączam płytę i system się zawiesza. A jak się uda do wyskakuje napis error

Złączono Posta : 30.11.2006 (Czw) 19:33

płyta nie jest porysowana , uszkodzona itp. wcześniej jakoś działało

(Remix) #2

Witam!

jaki error dokładnie wyskakuje? To się dzieje ze wszystkimi płytami czy tylko z jakaś konkretną?

Możesz ponownie zainstalować kanał IDE - ten, na którym masz podłączony napęd. Zainstalować ASPI, ewentualnie sprawdzić ten napęd na jakimś innym kompie.

Póki co podałeś za mało danych na jakakolwiek diagnozę :slight_smile:

(Szymonnowak4) #3

mam 512 ram windows xp ,płyty nie próbowałem na innym kompie amd sempron 80 gb dysk

P.S nie sprawdzałem płyty pod kątem wirusów

(system) #4

Co to za płyta?? Co ona ma zawierać?? Do czego to mają być sterowniki?? Szczegułów też nam bardzo dużo podałeś o swoim pececie.

(Szymonnowak4) #5

to płyta na której są sterowniki do karty muzycznej,graficznej,do płyty głownej i do karty sieciowej.Jest tam również dolłączony norton 2004 i inne użytkowe programy

nie wiem o co Ci chodzi płyta normalna okrągła

(Miniuka) #6

zapewne chodziło o to czy jest przeznaczona na system, w którym pracujesz

Musisz spróbować czy działa na innym komputerze i wszystko będzie jasne

(system) #7

Właśnie o to mi chodziło, co ona miała zawierać. Spróbuj odczytać zawartośc płyty u kogoś innego. Podaj też model swojej płyty głównej. Może uda się znaleść te sterowniki co są ci potrzebne na stronach WWW.

(fiesta) #8

Próbowałeś ściągnąć i zainstalować sterowniki ze strony producenta płyty głownej ??

(Szymonnowak4) #9

ha właśnie mam z neta sterowniki bo to mnie uratowało

a płyta jest na windows xp

(Remix) #10

Witam!

Możesz jeszcze ewentualnie wyłączyć autoodtwarzanie płyty i sprawdzić czy da się ja przeglądać.

Mnie się osobiście wydaje, że ta płyta jest uszkodzona lub Twój napęd jest już leciwy lub ma jakiś defekt i nie daje rady z tą płytą.

Ciężko jest diagnozować na odległość :frowning:

(Szymonnowak4) #11

tak ledwo ledwo ale płyta daję się przeglądać tylko wtedy trzeba wiedzieć co sie ma instalować

ale dzięki

(squeet) #12

Proszę zmienić temat na konkretny, mówiący o problemie.

Przy okazji - temat przenoszę w odpowiednie miejsce.

(McDracullo) #13

Jak z innymi płytami?

I to jest własnie prawdziwa sztuka :smiley:

(Remix) #14

Witam!

To nie sztuka, tylko wróżenie z fusów.

(McDracullo) #15

a co to za problem złożyć kompa za 4k czy 5k?

(Pslovik1) #16

Dracullo & Remix. Przestańcie się kłócić już o to czy łatwo jest złożyć kompa za jakąś cenę. Wiadomo, że im więcej gotówki można przeznaczyć na sprzęt tym łatwiej go złożyć i zaproponować coś komuś. Już drugi wątek w którym robicie zamieszanie :wink:

A co do płytki, to możliwe, że podczas nagrywania mógł wystąpić błąd (swoją drogą też nie ma nic czy to nagrywana płytka, czy nowa :wink: ), albo jak było wyżej czytnik jest już dość archaiczny i nie radzi sobie, tak jak mój boombox z moimi płytami które nagrywam teraz :confused:

(McDracullo) #17

Taki OT :slight_smile:

Nowy boysbad założymy :slight_smile: Był Kalwi i Remi teraz Dracullo & Remix 8)

My poporstu wymieniamy poglądy :slight_smile: