Problem ze sterownikiem do karty graficznej

Witam, niedawno zainstalowalwałem sobie windows 7, bo coś się skonociłem z windows XP i w dodatku gdzieś do niego płyte zgubiłem. Więc kupiłem sobie win 7 tylko, że gdy włożyłęm sterownik do karty graficznej z płytki to niestety miałęm mały konflikt z tym strem, bo gdy uruchomił się juz start pulpitu to wyłączał się i pokazał się niebieski ekran. Pisało tam, że jest jakiś konflikt z tym sterownikiem czy może nie do odpowiedniego windowsa zainstalowałem (napisy były po angielsku wiec prawdopodobnie była to wina tego stera). Wiec uruchomiłem tryb awaryjny i usunołem ten sterownik w menadżerze urządzeń. Powiem tak, wcześniej jak miałęm sprawnego jeszcze windowsa XP to nazwa karty była Via Chrome9 IGP Family, a teraz pisze w menadżerze urządzeń standardowy sterownik karty graficznej  VGA. Czy są jakieś odpowiednie sterowniki do tej karty ?

Tak wiem karta to porażka, ale wtedy jak kupowałem lapka to wtedy pierwsze wychodziły wieć, aż takie dobre to niebyły, ale zawsze to coś. Odrazu mówie, że nie mam zamiaru kupować WIN XP, bo chce się nacieszyć nowym kupionym Systemem Operacyjnym. Powiem tak, szukałem sterów na google tylko się teraz boje, że ściągne jakiegoś trojana i będe musiał znowu instalować wina 7, a ja za bardzo tego nie lubie (tego czekania).

Pozdrawiam, Stel11

Prawdopodobnie nie bo musi spełniać wymogi WDDM 1.1 , a ta karta to “zabytek” .

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/hardware/dn528564%28v=vs.85%29.aspx

Nie podałeś identyfikatora, postaramy się znaleźć odpowiedni.

Tymczasem:

Pik .inf :

ProductLongName = “VIA Chrome9 HC IGP Family Display Driver”

Powinien pasować .

Czyli VIA Chrome9 HC IGP Family Display Driver bedzię odpowiednia tak …

Dobrze więc ściągam,

Zobaczymy czy będzie DOBRE

Pozdrawiam, Stel11

Menedżer urządzeń > Karty graficzne > “Twoja karta” > Szczegóły > We właściwościach: identyfikatory sprzętu!

Mam już sterowniki zainstalowane tylko wydaje mi się, że troche gorzej z grami (wiem, że ta karta to “ZABYTEK”, ale wcześniej fifa 07 na słabych wymaganiach działa w 25 FPS, a teraz 12-15 FPS. Niewiem może znowu nie takie stery czy co bo sam niewiem chętnie sobie bym pograł w takie gieri z 2002 roku (Typu Gothic, Gothic 2 + Noc Kruka, ITP.) wcześniej inne gierki działały całkiem znośnie, czasem pojawiało się 60 FPS stałych więc myśle, że jest jakaś możliwość. Niech napisze jakaś osoba co się na tym całkiem dobrze zna Prosze O Pomoc

Pozdrawiam, Stel11

Na systemie XP będą działały szybciej, dodatkowo u Ciebie prawdopodobnie dochodzi jeszcze brak optymalizacji sterownika graficznego. Zainstaluj jeszcze: http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Program,Windows,12667.html

Dzięki widzie faktycznie różnice tylko jak byś mógł znalazł byś jeszcze podobny program xD

Pozdrawiam, Stel11

Witam, znowu :confused:

Dziś zainstalowałem sobie Gothic 2 z dodatkiem Noc Kruka zauważylem, że gdy jest więcej NPC to mam takie lagi, że niewiem co :confused:

Ciekawostką jest, że gdy uruchomiam gothica to nie pokazują się ten reklamy (tzn. jest muzyka, ale niema obrazu) na win xp niemiałem takich problemów. W dodatku gdy wziołem sobie nową grę ti się pokazał ten filmik. Z ciekawości chciałem zobaczyć czy to zbieg okoliczności i tym razem fimik się nie pokazał.

Niewiem czego to może być przyczyna, ale wydaje mi się, że sterownik od dzwięku wideo i gier jest niezainstalowany chciaż dzwięk jest,ale gdy włacze głośność na full to jakby dzwięk był ścinany no niewiem jak to określić. Jeśli niezainstalowałem czegoś lub coś nie tak zainstowałem to proszę o pomoc.

Pozdrawiam, Stel11