Problem ze sterownikiem do płyty głównej

posiadam płytę główną asus k8v-mx i przy instalacji sterowników do dźwięku , ze strony producenta , wyskakuje mi błąd: " Nie odnaleziono sterownika ! Uruchom ponownie system i rozpocznij jeszcze raz instalacje." czy ktoś mógłby mi z tym pomóc ??

Najpierw trzeba zainstalować sterowniki do płyty głównej, a potem dopiero do dźwięku.

Jaki masz system bit?

Sprawdź VIA 4in1 Hyperion Pro Chipset Driver 5.24A

instalacja - kliknij aby powiększyć :

instalacjasetup.th.jpg

a to podałbyś mi dokładnie jakiś link co mam zainstalować bo tak nie za bardzo ogarniam w tych sprawach a nie mam płyt ze sterownikami

32 bitowy windows xp professional sp3

Edytowałem i podałem p/w dokładną instalację Chipsetu.

Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Nie będzie dźwięku to pisz :wink:

Zintegrowana karta dźwiękowa ADI1888 - możesz sprawdzić te sterowniki :

SoundMax ADI1888 AC’97 Audio Driver (Win. XP, 2000, 2003)

W razie dalszych problemów :

Odłącz głośniki, mikrofon, słuchawki i podłącz ponownie.

Jeżeli sterowniki zostaną zainstalowane to wejdź do ich panelu i przeprowadź w ich opcjach

wszystkie testy głosu/dźwięku.

Start -> Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładki Audio oraz Głos

sprawdź czy masz wybraną kartę dźwiękową.

Jeżeli nie to wybierz ją -> Zastosuj -> OK.

Zainstaluj odpowiednie kodeki oraz DirectX.

niestety zainstalowałem wszystko tak jak pisałeś i oraz próbowałem te sterowniki co podesłałeś link i nadal ten sam komunikat praktycznie mam wszystkie podstawowe rzeczy poinstalowane od worda po nero do win rara i kodecków jakiś tylko sam dźwięk nie chce się zainstalować poprawnie

Tak instalowałeś sterowniki do karty dźwiękowej :

SoundMax ADI1888 AC’97 Audio Driver (Win. XP, 2000, 2003)

setupwo.th.jpg

To jest nowy system po formacie czy tak nagle się stało ?

Wrzuć screeny z :

  1. Dodaj lub usuń programy (wszystko).

  2. Start - Panel sterowania - Dźwięki i urządzenia audio - zakładki Audio oraz Głos.

  3. Menedżer urządzeń z rozwiniętym Kontrolery dźwięku, wideo i gier.

tiwicki ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.