Problem ze sterownikiem ekranu AMD i Bluescreeny

Mam problem z laptopem. HP Pavilion g7, karta graficzna AMD Radeon HD 7400M.
Zaktualizowałem go w grudniu do Windows 10. Wszystko działało bardzo dobrze, ale dwa miesiące temu zaczęły się problemy. Pewnego razu, gdy podłączyłem laptopa do telewizora, by obejrzeć jakiś film, ekran mrugnął kilka razy i pojawił się komunikat:
“Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność. Sterownik ekranu AMD Driver przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność”. 
Od tamtej pory każde uruchomienie komputera, i jakiejś aplikacji, chociażby Chrome’a wiąże się z trzy, lub czterokrotnym mignięciem ekranu i takimi komunikatami. Od jakiegoś czasu przy uruchomieniu komputera pojawiał się sporadyczny bluescreen, różne rodzaje błędu. Wczoraj, zmęczony tą sytuacją postanowiłem w końcu zaktualizować sterowniki AMD, i ściągnąłem najnowsze sterowniki Crimson Edition 16.2.1 Beta, dedykowane specjalnie dla tej karty i Windowsa 10. Efekt? Laptop już się nie uruchomił, wyskakiwał komunikat, że nie można załadować systemu i jedyną szansą odpalenia go było przywrócenie systemu z kopii sprzed tygodnia. Okazało się też, że nie mogę odpalić ŻADNEJ, nawet najstarszej gry typu GTA: Vice City, gdyż od razu ekran miga i albo mam ten komunikat, albo bluescreena.

Błędy, jakie pojawiają się przy okazji bluescreena są różne:
THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER
VIDEO_TDR_FAILURE
BAD_POOL_CALLER

Myślicie, że format i zainstalowanie systemu od nowa coś pomoże, czy to ostatni dzwonek by szukać nowego laptopa? Miałem cichą nadzieję, że do końca roku mi pociągnie…

Poniżej odczyt z kilku minidumpów:

 

 

 

 

 

 

http://download.microsoft.com/download/8/4/A/84A35BF1-DAFE-4AE8-82AF-AD2AE20B6B14/directx_Jun2010_redist.exe

Ściągnąłem, rozpakowałem zawartość. Po restarcie błędy dalej wyskakują, nic to nie dało.

Instalacja (Setup.exe) ?

Ten .exe rozpakowuje zawartość w wybrany folder. Żadnej instalacji nie ma.