Problem ze sterownikiem karty graficznej VTX3d HD 7770

Witam!

Moj problem zaczal sie kilka dni temu, kiedy obraz na monitorze po godzinie grania falowal i rozmywal sie.

Zmienilem wiec rozdzielczosc (1440x900) na mniejsza i wszystko bylo ok. Ale niezbyt mi sie to podobalo i postanowilem naprawic problem.

Wiec wymusilem w AMD Vision Center wieksza rozdzielczosc (Full HD). Wszystko pieknie smigalo,

ale dzisiaj po wlaczeniu komputera wyskakuja komunikaty, Vision Center i jakis dziwny load mmdriver przestaly dzialac. Nie moge uruchomic zadnej gry (“program przestal dzialac”). Reinstale sterownikow i reset biosu nie pomogly. Karta ma niewiele ponad tydzien. Bardzo prosze o pomoc.

P.S. Moj PC:

gigabyte m61pme-s2 (pisze z pamieci),

amd athlon x2 5000+, 2 gb ddr2, w/w karta,

chieftec 500w, win 7 64

P.S.2 Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze

z telefonu.

vertexy maja wyżyłowane taktowania. obniż je trochę.

Nie moge wejsc do Vision Center, bo jak klikne na nie to wywala blad (pierwszy post). Problemem jest brak mozliwosci do Vision Center i uruchomienia gier, ale i tak dzieki za checi. Slyszalem, ze Catalyst nie jest zbyt stabilny, ale co mam zrobic?

usuń sterowniki, wyczyść pozostałości i zainstaluj nowe. wtedy da się :wink:

Sterowniki reinstalowalem kilka razy (z plyty), a pozostalosci usunalem CCleanerem. Moge jeszcze pozniej sprobowac zainstalowac stery ze strony AMD.

Z płyty masz przestarzałe więc mogą być problemy, spróbuj rzeczywiście te nowe ze strony pobrać.

Wiem, powoli bede wymienial.

A co do sterow to sprobuje.

Dodane 15.05.2013 (Śr) 17:02

UP@ Sorry, zle zinterpretowalem :slight_smile:

Daktyl777 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Dziala jak natura chciala! !!

Dzieki wszystkim za pomoc.

Rozwiazanie:

instalacja najnowszych sterownikow (wszystkich) i pozniejsza zmiana kilku opcji (z poziomu sterownika).

A co do karty to bardzo ja polecam - za 450 zl dostajemy bardzo wydajna i wysokiej jakosci karte.

Temat do zamkniecia.

Dodane 15.05.2013 (Śr) 21:21

UP@ Mam nadzieje, ze temat pasuje.

Dodane 15.05.2013 (Śr) 21:24

P.S. Jak ktos ma pytania o ta karte - pisac na priv.

Witam, sam posiadam tą kartę graficzną i też podobna sytuacja u mnie do tego artefakty pojawiły się, dziś pójdzie na serwis. Ale napisz co dokładniej w programie CCC po zmieniałeś lub gdzieś indziej. Oraz jak po zmiana z rozdzielczością 1920x1080 działa wszystko oki?? oraz 1680x1050

UP@ Jednak po kilku dniach ekran znowu zaczyna skakac na kazdej rozdzielczosci (po ok 2 h). Nie wiem co sie dzieje (obnizylem tez taktowanie).

Według mnie dawaj ją na serwis, ja tak ze swoją zrobiłem. Ponoć jest jakaś nowsza wersja tej grafy już z obniżonym fabrycznie taktowaniem czyli powinno być ok, mam nadzieję że moją wymienią na tą nowszą wersję

Zanim oddasz kartę spróbuj jeszcze obniżyć taktowanie rdzenia i pamięci.

Pobierz http://www.dobreprogramy.pl/MSI-Afterbu … 22659.html obniż taktowanie rdzenia (Core Clock) i pamięci (Memory Clock) o 100MHz, przetestuj stabilność karty w grze lub na przykład w GPU-Z kliknij ? uruchom Render test http://img.techpowerup.org/120811/Untitled.png

Jakie taktowanie ma twoja karta (pamięć i rdzeń)?

W komentarzach piszą o niestabilności karty graficznej (przyczyną zazwyczaj jest wyżyłowane taktowanie).

falcon89: karta wczoraj poszła już na serwis więc jak przyjdzie dam znać co zrobili

Okazało się że serwis wymienił na nową ją i co teraz? zostawić tak jak dali czy od razu obniżyć troszkę??

Sprawdź z http://www.dobreprogramy.pl/GPUZ,Progra … 16750.html jakie zegary ma karta.

Przetestuj ją w grze lub tak jak zaproponowałem we wcześniejszej mojej wypowiedzi.

Na tej co miałem

w GPU-Z 0.7.1 było, ale później sprawdziłem jak zmieniałem w CCC i uruchomiłem GPU-Z to te wartości nadal były fabryczne

4346e5b1c709d.png

//Edit:

Czyli jak w CCC ustawiłem 1000/1000 to w GPU-Z wartości nie zmieniły się były te samo. To znaczy że tak naprawdę taktowanie nie zmieniło się przez CCC??

mam teraz sterowniki z płyty, chcę zaktualizować je do ze strony producenta odinstalować tylko i zainstalować te nowe czy coś jeszcze jakiś programem innym wyczyścić rejestr, pozostałości po sterownikach programem innym?

Odinstaluj obecne sterowniki (instalator sterowników oferuje możliwość deinstalacji sterownika, dodatkowo w Dodaj i usuń programy usuń AMD Manager czy jak to się zwie).

Zainstaluj najnowszy sterownik ze strony AMD.

No miałem wcześniej przed wysłaniem na serwis nowe stery ze strony AMD ale mi to nie pomogło, teraz pobrałem stery ze strony producenta i zobaczę na nich

UP@ Jak problem będzie dalej występował to zmniejsz taktowanie na: 900 mhz (GPU), 1050 mhz (pamięć).

U mnie pomogło na 100% (6 godzin testowania w Wiedźminie 2…).

Dodane 23.05.2013 (Cz) 21:37

A co do programu to chyba pokazuje on po prostu statystyki fabryczne karty (standardowe), ale nie wiem ktora masz wersje (karty) i jakie pci-e.

Jaką rozdzielczość masz w tym Wiedźminie ustawioną?