Problem ze sterownikiem - "mysz" na klawiaturze

Cześć , na klawiaturze laptopa mam taką kulkę sterującą jak mysz, nie wiem jak to po polsku się nazywa, w instrukcji laptopa jest “Easy Point IV 3D Pointing Stick”, mam problem ze sterowaniem każdą myszą i wydaje mi się, że jest to wina tego czegoś, chciałam odinstalować sterownik , tylko nie wiem jak go zidentyfikować. Czy ktoś może wie jak tego się pozbyć?

Ta kulka nazywa się Touchpad. Jeżeli chcesz odinstalować mu sterownik, wejdź w dodaj lub usuń programy(w xp) lub programy i funkcje(w viście i 7) i odszukaj pozycji, która ma w nazwie touchpad…

Nic w w dodaj usuń programy nie ma w nazwie “touchpad” poszukałam też na sterownikach myszy i klawiatury i tez żadnego touchpada nie widać, może jeszcze jakiś pomysł masz? Bo teraz używanie komputera staje się niemożliwością :frowning:

P.S. Znalazłam w necie sterownik pod tytułem: Synaptics Touchpad Driver -czy to własnei to ? czy jak to bym zainstalowała to sie naprawi, czy trzeba najpierw odinstalować stare?

PS2. Może piszę głupoty, ale z tego co właśnei przeczytałamw wikipedii nie chodzi mi touchpada tylko własnie TrackPointa - u mnie PointStick bo to Compaq - oczywiście jeśli to coś zmienia…

Wejdż w menadżera urządzeń /urządzenia wskazujące i go wyłącz…

OK, dzieki udało się, problem był w tym , że zawsze myslałam, że ta kulka i touchpad to dwie różne rzeczy i szukałam sterownika do tego dżojstika anie do myszy, no ale widac tak się nie da. W każdym razie teraz zewnętrzna myszka spełnia swoje zadanie :slight_smile: DZIęki!

Dobrze myślałaś.Touchpad to nie stick.Poprzednik wprowadzl Cię w błąd.