Problem ze sterownikiem NVidia


(Emil Kaminski) #1

Cześć mam problem. Pobrałem najnowsze sterowniki do mojej karty (GForce FX 5200) ze strony www.nvidia.pl i po zainstalowaniu, Rozdzielczość Ekranu spada do 800 na 600 pikseli czyli duże przybliżenie i gdy chcę zmienic na najwyższe piksele i ustawic 32 bity to się nie da, wchodziłem w opcje karty i mi jej nie wykrywało. Nie wiem co mam zrobic i mam nadzieję że mi pomożecie. Aha i jeszcze jedno kiedys miałem również taki obraz jakbyś ktoś mi na monitor mleko wylał, taki biały.


(Kisielek) #2

Mam w tej chwili fx 5200 na sterownikach NVIDIA ForceWare v163.71 international WHQL WinXP i problemów 0 (słownie: zero).

Z łaski swojej podaj wersje swoich.

A to nie wina monitora?


(Micoud81) #3

sprawdź sterowniki monitora, a jeśli i to nie pomoże zainstaluj starsze sterowniki do karty.


(Emil Kaminski) #4

Moja wersja jest taka 5.6.7.3.(wersja z 2004 roku WTF) Hmm Monitor nie wiem, działa sprawnie nic się nie zawiesza itp od 5 lat, 2 razy miałem ten obraz jakby się mleko rozlało.


(Kisielek) #5

to nie masz żadnych sterowników. (masz je defaultowo z sp-2 :expressionless: :o) ściągnij te co napisałem we wcześniejszym poście i napisz jak działa.


(Karmazyn65) #6

Poniżej masz bezpośrednie łącze do najnowszych sterowników dla Tojej karty (wersja 169.21):

http://pl.download.nvidia.com/Windows/1 … l_whql.exe


(Emil Kaminski) #7

Karmazyn właśnie te sterowniki nie chcą mi działać.

Kisiel daj link jeżeli możesz bo ja znaleźć nie mogę.


(Karmazyn65) #8

http://www.4players.de/cs.php/download_ … index.html

http://download.svethardware.cz/downloa … h_whql.exe


(system) #9

To pamięć ram a nie stery


(Kisielek) #10

Spróbuj najpierw 93.71 - długo na nich siedziałem i nie miałem najmniejszych problemów a te na których jestem teraz (163.71)przeszedłem stosunkowo niedawno (5 miesięcy temu)

93.71 - download

aha, zapomniałem się spytać :? to, że masz xp sp2 to już się domyśliłem ale czy to jest 32 czy 64 bit? to bardzo ważne w przypadku sterowników! Bo wszystkie wyżej wymienione to są do 32 bitowego systemu.


(Emil Kaminski) #11

Tak mam 32bity. Ehh próbowałem zainstalować te 93.71 zainstalowaly się ale nie moglem skonfigrowac do 32 bit! i znów był obraz jakby się mleko rozlało. Nieważne jaki sterownik zainstaluje to jest ciągle! nie wiem co mam robić.


(klopas) #12

do tej karty daj tylko 53.03!

nowsze zaniżają wydajność!

po zainstalowaniu 53.03 powiedz czy problem został rozwiązany


(Karmazyn65) #13

Próbował już na tylu sterownikach, na których powinno działać )szybciej, lub wolniej), że wygląda to, ajk napisał piotrek9550 na inny problem. NIe wiem, czy z pamięcią RAM, ale raczej nie jest to kwestia sterowników do grafiki.


(Emil Kaminski) #14

Klopas sterowniki działają jak należy, ZERO problemów podczas instalacji oraz mogłem skonfigurowac pulpit. Jeszcze raz wielkie dzięki.