Problem ze stroną

logo_gl.gif

? include "menu_glowne.php" ?

? include "kronika.php" ?

? include "statystyki.php" ?

? include "szukaj.php" ?

Jeszcze coś nie działa. Zerknij na tą stronkę.

Ale ja muszę tak jak ja to zamówienie.

W pierwszym poście masz wszystko u góry.

Cały czas coś kmbinuje, ake mi nic nie wychodzi. Nie zrozumieliśmy się dobrze. Chodzi mi o to żeby kronika była pod menu główne po lewej, a szukaj pod statystykami po prawej.

| <? include “menu_glowne.php” ?> | <? include “kronika.php” ?> | <? include “szukaj.php” ?> | <? include “statystyki.php” ?> |

[/code]

[color=darkblue][size=75]Złączono Posta: 02.12.2006 (Sob) 9:14[/size][/color]

Masz tu przykład:

przyklad.gif

mam głupie pytanie…

dlaczego tak uparcie siedzisz przy tabelkach? nie lepiej użyć do tego warstw z CSS? po to one są zrobione, by łatwo i bezproblemowo osiągnąć to co chcesz… poczytaj o CSS i pozycjonowaniu

Moje dzieło wygląda dobrze(łatwo sprawdzić), twoje fatalnie(też łatwo sprawdzć). Tak to jest gdy chce się korzystać z gotowych rozwiązań które nie wiele się rozumie to po przróbkach wygląda tak jak wygląda. Proponuję dać napisanie tej strony komuś kto lepiej się orientuje w HTMLu.

A nie możesz mi pomóc?

Skostruował byś tylko tabele i więcej nic, a ja byłbym bardzo wdzięczny.

Na forum się pomaga.

Jednak nie do końca taki sposób.

patryk_patrol , zdefiniuj szerokość tabeli z “ble ble ble” i będzie dobrze.

Poza tym, poczytaj: http://webmaster.helion.pl/kurshtml/tabele/tabele.htm

RSS mów wyraźniej.

Złączono Posta : 03.12.2006 (Nie) 19:20

Powiedzmy że mamy takie coś:

No i jak to zrobić tak jak ja mówiłem

Jakbyś przeczytał zawartość strony, którą wskazuje link, doskonale wiedziałbyś, co mam na myśli.

No to jeszcze raz. Aby otrzymać taki układ jak chcesz to trzeba zbudować tabelę z trzech kolumn i dwuch wierszy tak jak na rysunku.

128db151a2adbfc6.gif

Kolumny pierwsza i trzecia mają szerokość po 155 a druga 490 tak aby wszystkie trzy miały łącznie 800 bo tak chciałeś. Kolumny pierwsza i trzecia mają po dwa wiersze. Kolumna druga o szerokości 490 wystarczy, że ma jeden wiersz i dlatego w tej kolumnie wiersz pierwszy i drugi zostały połączone (instrukcja: rowspan=“2”). W kolumnie drugiej możesz umieścić jakieś inne kody strony. Wszystko jest tak jak chciałeś. Uff ! ! !

| ? include “menu_glowne.php” ? | ble ble | |

Teraz wejdź na strone http://www.krokus-darlowo.ovh.org i zobacz. Ciągle coś nie działa.

Znalazłem dwa błędy:

  1. Z mojej winy jest w tabeli:

Mam ten sam kod który mi dałeś i nadal to samo. I nic nie pomieszałem.