Problem ze stylem okien - różne style

Witam! Mój problem polega na tym że mam jakby 2 różne style. W normalnych oknach nie wiem jak się to dokładnie nazywa chyba Aero ale bez glass ale w stylach mam Standardowy Windows Vista, natomiast odpalając edytor rejestru, autostartu czy pytanie o zgodę styl ten jest inny (takie małe kwadraciki na tle niebieskim w porównaniu do aero- takie duże przyciski) Czy ktoś ma ten sam problem czy tak jest normalnie? Proszę o pomoc.

Daj scerna. Na pewno da radę dzięki temu łatwiej zrozumieć twój problem.

dsc00589eg3.th.jpgthpix.gif

Normalne, też tak mam, jest sposób aby odpalić aero w komunikatach UAC, ale to zmiesza znacznie skuteczność UAC, nie warto ryzykować, możesz wgrać sobie inny styl (nie każdy to zmienia np. ja mam GlassGlow i jest tak samo jak u ciebie ale w Smooth HAL jest już zmienione, ale i tak bez aero ponieważ te komunikaty są uruchomiane w tzw. bezpiecznym pulpicie, jednym sposobem aby to upiększyć jest właśnie wyłączenie tego pulpitu).

Ok, dzięki za informację :slight_smile:

Najlepiej poprostu wyłączyć UAC.

Lepiej podarować te kilka sekund, niż godziny na usuwanie wirusów, na Linuxie też takie coś jest, nawet bardziej uciążliwe a jakoś nikt tego nie wyłącza.

Mam poważny problem! !!

Chyba coś się namieszało w systemie, przez to że wyłączyłeś UAC a instalacja aktualizacji nie była dokończona, daj napraw z płytki instancyjnej, na pewno pomorze bo system przed każdą instalacją aktualizacji tworzy punkt przywracania.

Nie wiem jak ! :cry: Wkładam ją pokazjuje jaki tryb włączyć i tyle, a nawet w awaryjnym nie działa

Botujesz z płytki visty, jak się uruchomi szukasz funkcji napraw (nie wiem gdzie to jest, dawno tego nie robiłem).

Nie mam gdzie wybrać naprawy systemu. Botuje i moge wybrać tryby

Robisz tak, uruchamiasz boot menu (poczytaj instrukcję do płyt głównej, na pewno pisze jaki klawisz, może też pisać na starcie kompa, na dole ekranu zanim Windows się ładuje) i wkładasz płytkę od visty a na liście w boot menu wybierasz CD-ROM.

Uruchamianie narzędzia do naprawy systemu podczas uruchamiania za pomocą opcji odzyskiwania preinstalowanych na komputerze

Jeśli na komputerze zostały preinstalowane opcje odzyskiwania, w celu użycia narzędzia do naprawy systemu podczas uruchamiania, wykonaj następujące kroki.

Uwaga: W większości przypadków proces naprawy podczas uruchamiania rozpoczyna się automatycznie. Poniższe kroki należy wykonać tylko wtedy, gdy narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania nie uruchamia się automatycznie.

  1. Wyjmij wszystkie dyskietki, dyski CD i DVD z komputera, a następnie uruchom ponownie komputer.

  2. Wykonaj jedną z następujących czynności:

* Jeśli na komputerze jest zainstalowany jeden system operacyjny, podczas ponownego uruchamiania komputera naciśnij i przytrzymaj klawisz F8. Klawisz F8 trzeba nacisnąć przed wyświetleniem logo systemu Windows. Jeśli zostanie wyświetlone logo systemu Windows, należy uruchomić komputer ponownie i spróbować jeszcze raz.

* Jeśli na komputerze zainstalowano dwa lub więcej systemów operacyjnych, użyj klawiszy strzałek, aby wybrać system operacyjny, który chcesz naprawić. Następnie naciśnij i przytrzymaj klawisz F8.

Zrób tak jak powiedziałem (chyba masz takie coś http://www.purepc.pl/files/Image/news/2 … gram_1.JPG lub podobne).

Nie ma tam naprawy systemu :?

http://www.vista.pl/upload/fck/File/ins … 20b9a6bf9d musi być

http://www.vista.pl/porady/146_instrukc … ze_1_.html robisz do punkt 3 ale wciskasz w 3 już na dole napraw system.

Skończyło się reinstalacją systemu