Problem ze zdejmowaniem Coolera z GPU

Siemka. Kupiłem sobie pastę termoprzewodzącą, nałożyłem na CPU i duużo zostało, więc postanowiłem posmarować jeszcze GPU. Wyciągam kartę, wszystko pięknie, odkręcam śrubki mocujące chłodzenie pod spodem karty, ciągnę i… nic ! Ciągnąłem mocno, karta już się wyginała, ale chłodzenie nie chce zejść… Ktoś ma jakieś pomysły ??? Moja karta to PowerColor Radeon HD4870 512MB DDR5 256bit.

Możesz delikatnie (z wyczuciem) popukać rączka śrubokręta w radiator, tylko delikatnie.

Pukałem można to ująć mało delikatnie, niestety bez rezultatu.

Gdzieś muszą trzymać jeszcze jakieś zaczepy… Niemożliwe żeby radiator stawiał aż taki opór przy zdejmowaniu.

Pozdrawiam

Są 4 śruby od chłodzenia i 1 zaczep od takiego małego (ok. 2x1 cm) prostokąta z aluminium. Nic więcej pod spodem, na wierzchu tylko śruby od wiatraka, oczywiście je też odkręcałem.

Suszarka do włosów ustawiona na maxa i grzejesz aż pasta zmięknie .Nieraz tak robiłem :slight_smile:

pasta aż tak by trzymała ? :smiley: A mógłbym spróbować bez hałasu czyli wygrzać ją na full detalach w GTA:4 ?? Ma wtedy ponad 55 stopni

Możesz i tak :slight_smile:

Ok dzięki, zauważyłem takie “pianki” klejące, to on e trzymały tak mocno kartę :smiley: Po wymianie temperaturka nie zmalała, ale cieszę się że mi się udało :smiley: