Problem ze zdjęciami - miniaturkami

Witam

Mam problem związany z zdjęciami w systemie xp…, ale po kolei…

Na jednej [nowo utworzonej] partycji mam w folderze 1300 zdjęć. Gdy są one w wersji - szczegółów/ikonki/kafelki - wszystko jest ok… Natomiast gdy zmieniam na miniaturki lub przeźrocza, wtedy wywala obramówkę systemu (explorera systemu) zamyka wszystko i sprowadza po jakiejś chwili do pulpitu…

Jedynym ratunkiem jest wtedy uruchomienie systemu awaryjnego i zmiana z miniaturek z powrotem na ikonki czy kafelki…

Kroki jakie już podjąłem:

  1. zmiana na nowy system - przeinstalowanie (nie pomogło - instalowałem z 2 różnych płytek - w obu przypadkach WinXpSp3PL)

  2. Zmiana systemów antywirusowych (od avasta, przez Nortona po avg skończywszy na Pandzie) - żaden nie wykrył wirusa…

  3. Sprzęt na którym wszystko sie dzieje jest nowy - i sam się nie zawiesza chodzi płynnie…

  4. Na nowym systemie dosłownie 4h pochodziło normalnie - znaczy się mogłem swobodnie wejśc i wyjśc do tego folderu i nie resetowało explorera…

Jeśli ktos miał podobny problem, i udało mu sie go rozwiązać to prosiłbym o to żeby sie podzielił z tym na forum… dokładnie opisując jak to zrobił…

Jeśli nie to może jakieś rady dobrych znawców…

Pozdrawiam Łukasz

dziwny problem … spróbuj w katalogu ze zdjęciami wywalić plik Thumbs.db będzie on ukryty może jest uszkodzony i to jego wina

w zasadzie zrobilem z tym, a konkretnie okazało sie ze reset explorera był przez filmiki w wersji miniaturek a nie zdjęcie - usunąłem filkiki - to moge przeglądać zdjęcia… no ale problem nie zniknal - przy próbie otworzenia folderu z filmikami (kreconych przy uzyciu aparatu foto. marki benq ) reset explorera

:arrow: jakiego typu są pliki filmików

może brakuje albo przeinstaluj kodeki

W formacie mpeg …

Mam aktualne kodeki, zresztą system został postawiony od nowa…