Problem ze zdjęciem radiatora thermaltake socket 478


(Kiciach) #1

Witam,

postanowiłam wymienić procesor w moim starym komputerze, jednak mam problem ze zdjęciem radiatora Thermaltake. Przeglądałam filmiki z instrukcjami jednak nigdzie nie znalazłam tego typu zatrzasków. Może ktoś wie jak to zdjąć :-)?

Poniżej podaję linki do zdjęć tego radiatora:

http://www.thermaltakeusa.com/ProductPh ... D=1818&P=1


(Jjoasz) #2

wsadzasz srubokret plaski w dziurke na zaczepie z jednej strony i przytrzymujac radiator (jak uwolnisz zaczep to moze 'odskoczyc') lekko naciskasz i przekrecasz w bok lub do tylu (w kierunku srodka zapinki metalowek)

musisz zwolnic haczyk pod spodem, ktory jest od wewnatrz a nie jak normalnie - od zewnatrz


(Kiciach) #3

Czyli zwalniam te haczyki i nakładam znów podważając żeby haczyk wskoczył na swoje miejsce?


(Lammermoor) #4

Sorry, że podpinam się pod temat, ale mam ten sam problem. Doprowadzam komp kolezanki do stanu używalności, od 4 lat nie był w ogóle otwierany, oczyściłam, wyjmując prawie wszystkie podzespoły, ale z radiatorem nie mogę sobie poradzić. clockwork pisze, żeby włożyć śrubokręt w otwór na zaczepie, tylko nie wiem po co, skoro ręką też można zaczep nacisnąć, ale problem w tym, że zapinka nie zmienia położenia, oprócz pionowego, gora/dół. Poza tym nie widzę możliwości, żeby udało się ją, wkładając śrubokręt odgiąć, zbyt mało jej wystaje. Nie chcę się z tym siłować, żeby nie uszkodzić ramki, ale temperatura na PCU jest za wysoka i przydałoby się nałożyć pastę. Nie znalazłam żadnych info w temacie, przeszukałam net, już nie mam żadnego pomysłu.


(Jjoasz) #5

po to wlasnie wkladasz srubokret, by zrobic dzignie i odgiac dosc sztywne zaczepy - ten soket teoretycznie utrzyma dobre pol kilo radiatora...

powyzej tej wagi stosujesz backplate, jako stabilizator i przeciwwage cooler'a

tak, choc zalozenie moze sie obyc bez narzedzi - czasem wystarczy mocniej docisnac


(Kiciach) #6

Dziękuję bardzo za pomoc. Procesor wymieniony :slight_smile: .

Zamykam temat.