Problem ze zdjęciem radiatora

Witam!

Mam problem :frowning: Chcę odepnąć radiator bo chce nałożyć nową pastę na procka. Odpinam te zapinki a on dalej sie nie rusza. Co tam może blokować?

Coz mialem ten sam problem. Zmienialem plyte glowna, mam boxowe chlodzenie z AMD 3500+ (AM2), ku mojemu zdziwieniu boxowa pasta poprostu “przykleila” CPU do radiatora. Jak wiadomo CPU w sockecie trzyma ta “dzwignia”, ja uzylem sily i procesor jakos wyszedl, nozki byly cale i na szczescie wciaz dziala :slight_smile:

Moze ktos zna jakis inny, bezpieczniejszy sposob, nie chce za jakis czas przy wymianie CPU lub mobo znowu ciagnac na sile radiatora, wierzac ze nic sie nie uwali :?

może spróbuj najpierw odczepić procesorz gniazda a potem nożykiem delikatnie odciąć ten radiator :slight_smile:

Metoda na ciepło.

Właczasz kompa, grasz jakiś czas w wymagającą gre, lub odpalasz do przeliczenia 3x32 mega Super PI. PRcesor się rozgrzeje, pasta się rozgrzeje, i “puści”.

Dracullo mi cieplo nie pomoglo, podgrzalem radiator suszarka :stuck_out_tongue: ale to nic nie dalo, pomogl dopiero, tak jak napisal Qki noz. Tylko mysle, ze ciezko byloby to wykonac na wciaz tkwiacym w podstawce radiatorze :?

BTW Atholna 3500+ ciezko jest rozgrzac jakim kolwiek benchmarkiem czy gra :slight_smile:

Wyłącz wentyl :smiley: ja niechcący raz wyłączyłem i proc poszedł na 83*C (dalej nie sprawdzałem), pasty pewnie już nie mam bo temp poszły w stresie o 4 stopnie pewnie wyparowała.

Rozgrzej tak do 50-55* (według AMD max temp dla A64 to 65 stopni), wyłącz kompa, pokiwaj później radiatorem na boki powinna puścić.

Sprobuje przy nastepnej zmianie procka lub mobo :stuck_out_tongue:

Dzieki za rady :slight_smile: