Problem ze zgraniem filmu z kamery na kompa

Witam mam taki problem mam kamerę jvc na kasety mini dv filmy na telewizorze po podłączeniu chinch działają bezproblemowo ale chciałem sobie zgrać z kasety na kompa i może coś obrobić. kamera ma wejście firewire na 4 piny jak wiadomo normalnie wejścia w kompie nie ma na takową wtyczkę więc zakupiłem kabel wraz z kontrolerem do płyty głównej, i wszystko podłączyłem. Zainstalowałem płytkę z programem i sterownikami dołączoną do kontrolera no i lipa. Podłączyłem kamerę komputer pokazał ze znaleziono nowy sprzęt “kamera jvc model gr-d21e” ale nie widzi tego co jest zapisane na taśmie, nie wiem może coś źle robię może ten program do bani jest po angielsku a ja tak średnio władam tym językiem. pomoce :frowning:

Kamera w tryb PLAY (nie puszczasz filmu). W programie ustawiasz zgrywanie DV AVI i naciskasz REC (w programie). Kamera sama wystartuje i zacznie się zgrywanie na dysk. Czasem mimo że komputer wykryje kamere program ma problemy z ruszeniem wiec wyłacz kamere i włacz jeszcze raz.

Podłącz kamere do kompa przez firewire. Włącz Windows Movie Maker (z paska start ->wszystkie programy) i wybież opcję “Przechwyć obraz wideo” np. z menu Plik. No i zostało ci poczekac aż komp przeleci :slight_smile: całą taśmę i wszystko zgra na dysk.

No i oczywiście kamera w tryb PLAY po podłączeniu do kompa

dzięki wielkie wszystko działa :smiley: banalne takie a ja się głowię :stuck_out_tongue: jeszcze raz dziękuję :lol: :lol: :lol: