Problem ze zgrywaniem z kamery miniDV

Podłączyłem Kartę FireWire oraz kamerę cyfrową do komputera za pomocą kabla IEEE (system XP). Kamera zamontowana jest na podstawce, w której są wszystkie gniazda. Niestety żaden z programów do zgrywania z kamery (Nero, Ulead, Video Maker) nie ściąga sygnału przy ustawieniu z kablem IEEE (komunikat: nie wykryto urządzenia przechwytywania wideo. Sprawdź czy urządzenie jest włączone i prawidłowo podłączone, a następnie spróbuj ponownie). Przy podłączeniu kabla USB wszystko działa jak trzeba. System nie wykazuje żadnego błedu z FireWire. Czy ktoś się spotkał z takim problemem?

Ja osobiście się nie spotkałem z takim problemem ale … spróbuj za pomocą programu w windowsie

on bodajrze nosi nazwę Windows Movie Maker ja za pomocą tego programu zgrywałem i wszystko było OK !

Niestety to samo

Przez USB to można ściągnąć zdjęcia z kamery. To podłączenie wykazuje, że kamera współpracuje z kompem. Nie pracuje natomiast karta IEEE. Sprawdź, czy masz zainstalowane sterowniki karty IEEE, lub, czy karta jest w ogóle zainstalowana jako urządzenie. W menadżerze urzadzeń musi ona występować jako jedna z kart sieciowych (oprócz karty obsługujacej internet). Nie może również być konfliktów między kartami. Jak wszystko będzie OK, to po włączeniu kamery na VCR, komputer powinien ją zauważyć i zapytać co robić. Keśli masz włączony program Ulead VS, to włącz opcję Capture i powinieneś zauważyć obraz z kamery.

Pozdro

Karta jest zainstalowana i występuje jako jedna z kart sieciowych. Komputer kamerę widzi. Żadnych konfliktów sprzętowych. Po włączeniu któregokolwiek z programów do ściągania obrazu - każdy z nich bądź się wiesz lub nie widzi kamery!

Witam.

Rozumiem, że chodzi o kartę IEEE 1394 na złączu PCI ?

Jeśli to jest karta PCI to :

  1. przełóż kartę w inny slot PCI dlatego, że może występować “konflikt przerwań”,

  2. Jeśli masz kilka portów na karcie FireWire to przełóż kabel do innego gniazda,

Wypowiedź ta jest nieścisła. Dotyczy to standardu USB 1.1 natomiast jeśli kamera posiada port USB 2.0 (co nie zawsze się zdarza, w nowszych kamerach tak) i w PC-cie też jest USB 2.0 to wówczas można zgrać materiał z kamery cyfrowej w pełnej rozdzielczości.

Rozwiń tą wypowiedź. Co przez to należy rozumieć ? (jak jest podłączona kamera ?)