Problem ze zintegrowaną kartą dźwiękową

Kupiłem ostatnio komputer z płytą główną Asus P5KPL-VM. Posiada ona zintegrowaną kartę dźwiękową Realtek ALC 662 HD Audio. Zainstalowany mam system Win XP Pro SP2.

Mój problem polega na tym że choć komputer “widzi” tą kartę dźwiękową w menedżerze urządzeń, to w “Dźwięki i urządzenia audio” z (panelu sterowania) w zakładce Audio wszystkie pola są niedostępne (nie da się ich rozwinąć) i pisze - “brak urządzenia do odtwarzania”. W związku z tym nie ma dźwięku w grach, podczas odtwarzania filmów czy też filmików z Youtuba i tym podobnych. Żeby było śmieszniej to testy głośników w programie realteka przechodzą pomyślnie (tzn słychać z głośników odpowiedni odgłos) a także działa winamp po przeprowadzeniu zmian w ustawieniach (tj. w DirectSound Output [w części Plugins Output] z podstawowego sterownika dźwięku na Realtek HD Audio output). Czy można temu stanowi rzeczy jakoś zaradzić tj. sprawić żeby dźwięk pojawił się także w grach itp.?? Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Zainstaluj poprawkę Microsoftu do kart dźwiękowych HD -> UAA KB888111.

Następnie zainstaluj sterowniki do karty dźwiękowej. Uruchom ponownie komputer.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

tyle że jak próbuję zainstalować te podane przez ciebie sterowniki (po uprzednim odinstalowaniu tych wcześniejszych) to instalacja dochodzi gdzie do 95% a następnie wyskakuje błąd iż instalacja sterowników nie powiodła się.

Zainstaluj tą poprawkę, a następnie sterowniki do karty dźwiękowej.