Problem ze zintegrowaną kartą dźwiękową


(Anazagar) #1

Kupiłem ostatnio komputer z płytą główną Asus P5KPL-VM. Posiada ona zintegrowaną kartę dźwiękową Realtek ALC 662 HD Audio. Zainstalowany mam system Win XP Pro SP2.

Mój problem polega na tym że choć komputer "widzi" tą kartę dźwiękową w menedżerze urządzeń, to w "Dźwięki i urządzenia audio" z (panelu sterowania) w zakładce Audio wszystkie pola są niedostępne (nie da się ich rozwinąć) i pisze - "brak urządzenia do odtwarzania". W związku z tym nie ma dźwięku w grach, podczas odtwarzania filmów czy też filmików z Youtuba i tym podobnych. Żeby było śmieszniej to testy głośników w programie realteka przechodzą pomyślnie (tzn słychać z głośników odpowiedni odgłos) a także działa winamp po przeprowadzeniu zmian w ustawieniach (tj. w DirectSound Output [w części Plugins Output] z podstawowego sterownika dźwięku na Realtek HD Audio output). Czy można temu stanowi rzeczy jakoś zaradzić tj. sprawić żeby dźwięk pojawił się także w grach itp.?? Za wszelką pomoc z góry dziękuję.


(Seba86mu) #2

Zainstaluj poprawkę Microsoftu do kart dźwiękowych HD -> UAA KB888111.

Następnie zainstaluj sterowniki do karty dźwiękowej. Uruchom ponownie komputer.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).


(Anazagar) #3

tyle że jak próbuję zainstalować te podane przez ciebie sterowniki (po uprzednim odinstalowaniu tych wcześniejszych) to instalacja dochodzi gdzie do 95% a następnie wyskakuje błąd iż instalacja sterowników nie powiodła się.


(Seba86mu) #4

Zainstaluj tą poprawkę, a następnie sterowniki do karty dźwiękowej.